154 obserwujących
8006 notek
21117k odsłon
3959 odsłon

Plan Budki. Wybory prezydenckie 16 maja 2021 roku, do tego czasu stan klęski żywiołowej

Borys Budka ogłosił plan kompromisowy ze strony Koalicji Obywatelskiej. Fot. Twitter/Platforma Obywatelska
Borys Budka ogłosił plan kompromisowy ze strony Koalicji Obywatelskiej. Fot. Twitter/Platforma Obywatelska
Wykop Skomentuj355

Koalicja Obywatelska przedstawiła kompromisowy plan na organizację wyborów prezydenckich: wybory tradycyjne w lokalach wyborczych, połączone z korespondencyjnymi i internetowymi odbyłyby się 16 maja 2021. Propozycję musiałaby jednak poprzeć opozycja i część Zjednoczonej prawicy. 

- Proponujemy rozwiązanie kompromisowe, które pozwoli politykom skupić się na tym, co najważniejsze, a jednocześnie obniży temperaturę sporu politycznego. Nie będziemy zmieniać konstytucji w interesie jednej partii politycznej - ogłosił Borys Budka w poniedziałek. - Kompromis ma swoje granice, a jest nią konstytucja - zadeklarował lider KO. 

- Bezpieczne wybory są możliwe, to wybory 16 maja 2021 roku. Wtedy bez zagrożenia życia i zdrowia każdy będzie mógł wziąć w nich udział. Bezpieczne wybory to mieszany sposób głosowania, który proponujemy - podkreślił Budka. Koncepcja Koalicji Obywatelskiej zakłada, że nad przebiegiem wyborów nadal będzie czuwała PKW. Wyborcy udadzą się do lokali wyborczych i zagłosują w tradycyjny sposób, ale z możliwością oddania głosu korespondencyjnie lub przez Internet. 

- Bezpieczne wybory to część planu "Bezpieczna Polska". Jeżeli obniżymy temperaturę sporu politycznego to będzie można, w sposób nieskrępowany, bez podziałów: zająć się tym, co jest najważniejsze, czyli bezpieczeństwem zdrowotnym i ekonomicznym Polaków - zaznaczył Budka. 

Szef Koalicji Obywatelskiej zaproponował, by obóz władzy wprowadzał co 30 dni stan klęski żywiołowej. Dzięki temu rozwiązaniu, wybory prezydenckie odbyłyby się w przyszłym roku bez konieczności zmiany konstytucji. 


GW

Wykop Skomentuj355
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka