154 obserwujących
8002 notki
21105k odsłon
3408 odsłon

Grodzki: Za słowa o „chamskiej hołocie” w Senacie każdy byłby ukarany

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Flickr/SenatRP
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Fot. Flickr/SenatRP
Wykop Skomentuj359

W Senacie każdy senator, który powiedziałby o innym „chamska hołota” byłby natychmiast regulaminowo ukarany; to kwestia standardów - oświadczył w piątek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. 

„W Senacie każdy senator, który powiedziałby o innym »chamska hołota« byłby natychmiast regulaminowo ukarany. To kwestia standardów. Już w Kabarecie Dudek mówili, że chamstwu należy się przeciwstawiać siłą i godnością osobistą. Dziś można dodać, że trzeba je zwalczać w zarodku” - napisał w piątek marszałek Senatu na Twitterze. 


W czwartek podczas debaty w Sejmie nad wnioskiem o wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego szef PO Borys Budka zwrócił się do ministrów i polityków PiS, w tym prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy rozmawiali przy ławach rządowych, aby usiedli. „To nie jest pana folwark panie prezesie” - mówił Budka do Kaczyńskiego. Wicepremier Piotr Gliński odparł, że wotum nieufności, to „hucpa i skandal”. Prowadzący obrady wicemarszałek Ryszard Terlecki zwracał uwagę Budce. 

arosław Kaczyński, Łukasz Szumowski, Mateusz Morawiecki, Piotr Gliński, Waldemar Andzel, Jacek Czaputowicz, Przemysław Czarnek, Jadwiga Emilewicz
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (4P), premier Mateusz Morawiecki (3P), minister zdrowia Łukasz Szumowski (2L), minister rozwoju Jadwiga Emilewicz (4L). Fot. PAP/Mateusz Marek

Barbara Nowacka powiedziała, że „ma wrażenie, iż pan poseł Kaczyński nazwał nas hołotą”. Budka napisał na Twitterze, że w czasie wystąpienia posłanki Nowackiej „Kaczyński nazywa posłów opozycji chamską hołotą”. „Prawdziwa twarz PiS. Buta i arogancja” - napisał szef PO.

Wniosek Lewicy do komisji etyki

Poseł Dariusz Wieczorek podczas konferencji prasowej w Sejmie podkreślił, że Lewica będzie reagowała na każde słowa, które obrażają, zwłaszcza w parlamencie. „Chociaż wczorajsze słowa pana prezesa Kaczyńskiego nie dotyczą klubu Lewicy, to jednak składamy wniosek do komisji etyki, żeby słowa dotyczące »chamskiej hołoty« były przez komisję etyki przeanalizowane, ażeby doszło do wyjaśnienia, jakim cudem takie słowa mogły paść i ażeby ci, którzy te słowa wypowiedzieli, ci którzy uczestniczyli w tym żenującym spektaklu po prostu zostali ukarani” - podkreślił.

Wiceszef klubu Tomasz Trela ocenił, że „słowa kierowane na sali sejmowej do parlamentarnej opozycji, to nie obraza posłanek i posłów Platformy, Lewicy, PSL-u, to obraza Polek i Polaków, którzy na nas w wyborach 13 października głosowali”. 

Wieczorek zapowiedział, że wniosek jest przygotowany i w piątek zostanie złożony. Trela podkreślił, że Lewica liczy, że komisja etyki ukaże posła Kaczyńskiego, a kara będzie adekwatna.

KW

Wykop Skomentuj359
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka