162 obserwujących
8926 notek
23603k odsłony
4077 odsłon

Tusk: Kampania Dudy to wstyd na cały świat. Prezydent odpowiada: Cykor

Tusk kontra Duda.
Tusk kontra Duda.
Wykop Skomentuj398

Były premier Donald Tusk na Twitterze oskarżył Andrzeja Dudę, że "robi wszystko, by zrujnować reputację prezydenta RP", a jego kampania to "wstyd na cały świat". Politycy wdali się w ostrą wymianę zdań.

"Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat" - napisał po południu Donald Tusk.

Nawiązywał w ten sposób m.in. do faktu, że światowa agencja Reuters odnotowała dzisiejsze słowa Andrzeja Dudy, w których porównał środowiska LGBT do neobolszewizmu.

Prezydent RP szybko odpowiedział byłemu premierowi, zarzucając mu, że sam miał okazję wystartować w wyborach na urząd głowy państwa. "Był Pan dwukrotnie namawiany, by się ze mną zmierzyć przez swoje środowisko. Wolał się Pan jednak schować za plecami MKB a pozniej RT. Wie Pan, jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor..." - napisał Andrzej Duda.

"Interesowała mnie konfrontacja z pańskim przełożonym. Ale, jak to mówią na podwórku..." - odparł Donald Tusk.

"Panie Przewodniczący, z moim Mistrzem, moim Prezydentem skonfrontował się Pan w 2005 roku. I przegrał Pan sromotnie... A co było potem wszyscy pamiętamy" - odpowiedział prezydent. 

KJ

Wykop Skomentuj398
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka