153 obserwujących
8126 notek
21445k odsłon
2522 odsłony

Ochojska popiera Trzaskowskiego bo "wprowadzi kartę LGBT w całym kraju". Potem zmieni wpis

Janina Ochojska wspiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, fot. Twitter/Janina Ochojska
Janina Ochojska wspiera kandydaturę Rafała Trzaskowskiego, fot. Twitter/Janina Ochojska
Wykop Skomentuj136

Europosłanka Janina Ochojska wymieniła 5 punktów, wyjaśniających dlaczego w drugiej turze poprze Rafała Trzaskowskiego. W pierwszym wpisie na ten temat wskazywała na wprowadzenie karty LGBT w całym kraju; później zmieniła ten punkt na "zadbanie o najsłabszych i wykluczonych".

W środę Ochojska umieściła na Twitterze wpis, w którym w pięciu punktach wyjaśniła, dlaczego w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Napisała w nim, że Trzaskowski "poważnie traktuje problem zmian klimatycznych, proponuje inwestycje "za rogiem", proponuje program równych szans na rynku pracy, wprowadzi kartę LGBT w całym kraju oraz będzie prezydentem wszystkich Polaków".


W czwartek europosłanka ponownie wstawiła post z pięcioma punktami, dla których poprze Trzaskowskiego, jednak zmodyfikowała ich treść - zniknął wpis o karcie LGBT. Ochojska tym razem wskazała, że Trzaskowski: "zadba o najsłabszych i wykluczonych, poważnie traktuje problem zmian klimatycznych, proponuje inwestycje "za rogiem", proponuje program równych szans na rynku pracy oraz będzie Prezydentem WSZYSTKICH Polaków".


W kolejnym wpisie w czterech punktach założycielka PAH wyjaśnia, dlaczego nie zamierza zagłosować na urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Zwraca uwagę na: przekazanie 2 mld zł TVP, a nie na onkologię; Fundusz Zdrowia, którego utworzenie - jej zdaniem - "zakończyło się na obietnicach", nie zrobienie nic dla osób niepełnosprawnych oraz to, że Duda "nie stanął w obronie godności protestujących nauczycieli i lekarzy".


Środowy i czwartkowy wpis Ochojskiej skomentowało wiele osób.
Na wpis Ochojskiej zareagował też poseł PiS Rafał Bochenek. Wyraził wobec niej szacunek za to, co od lat robi dla potrzebujących, ale przyznał, że nie rozumie jej zaangażowania politycznego w kampanię kandydata PO, "skrajnie ideologicznego i niewiarygodnego". "Pani Janino, jest Pani kobietą czynu, a @trzaskowski_ jest tego zaprzeczeniem" – napisał, a swój wpis zakończył dwoma wykrzyknikami i emotikonką z nosem Pinokia.

W odpowiedzi Ochojska podkreśliła, że nie jest zaangażowana w kampanię. "Poza tym byłam w Komitecie Wyborczym Szymona Hołowni" – napisała. Kandydat ten uzyskał 13,87 proc. głosów. Zdobył trzeci wynik – za Dudą i Trzaskowskim – i tym samym nie wszedł do II tury.

"Teraz każdy, kto chce głosować (mam nadzieję, że każdy) musi wybrać pomiędzy tymi dwoma kandydatami. Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada. A wybrać trzeba" – podkreśliła Ochojska.

Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy, nawiązując do internetowego wpisu europosłanki Janiny Ochojskiej, zapytali publicznie, czy Rafał Trzaskowski, gdy wygra wybory prezydenckie, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju.

Jak podkreślił rzecznik prezydenckiego sztabu, europoseł Adam Bielan, Trzaskowski się zmienia i w zależności od tego, z kim rozmawia i w jakiej kampanii uczestniczy, głosi poglądy całkowicie sprzeczne z tym, co mówił wcześniej.

Wtórował mu wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, który podkreślił, że Trzaskowski ukrywa swoje poglądy, zmienia je, ale "czasami ta dobrze naoliwiona kampanijna maszyna, której głównym celem jest nieujawnienie tego, co myśli Rafał Trzaskowski się zacina i mimowolnie przyjaciele polityczni Trzaskowskiego ujawniają jego prawdziwe plany".

- Warto zwrócić uwagę na punkt czwarty, bo najwyraźniej pani Janina Ochojska jest lepiej poinformowana niż większość wyborców w Polsce, lepiej poinformowana niż chciałby tego sam kandydat - stwierdził Fogiel.

- Zadajemy pytanie Rafałowi Trzaskowskiemu, czy tak jak twierdzi jego współpracowniczka, pani poseł Janina Ochojska, rzeczywiście zamierza wprowadzić kartę LGBT w całym kraju? - postawił pytanie Bielan.

Rzecznik sztabu prezydenta zwrócił uwagę, że karta LGBT "to nie tylko wprowadzanie tylnymi drzwiami, bez zgody rodziców, zajęć z tzw. edukacji seksualnej, zajęć prowadzonych przez skrajnie lewicowe organizacje, ale to również szereg obowiązków nakładanych na przedsiębiorców". Wskazał na pkt 5 tej karty, który mówi o klauzuli antydyskryminacyjnych w umowach z kontrahentami miasta.

- Tego rodzaju przepisy będą obowiązywać w całej Polsce, jeśli wygra Rafał Trzaskowski, tak twierdzi Janina Ochojska - podkreślił Bielan.

ja

Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka