Gorące tematy:

156 obserwujących
8369 notek
22022k odsłony
1955 odsłon

Kaczyński na TikToku: Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę

Jarosław Kaczyński na TokToku. Fot. Twitter/Michał Wróblewski
Jarosław Kaczyński na TokToku. Fot. Twitter/Michał Wróblewski
Wykop Skomentuj279

Prezes PiS Jarosław Kaczyński namawia w mediach społecznościowych do poparcia projektu ustawy ws. zakazu hodowli zwierząt na futra.  

„Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca” - mówi w filmiku opublikowanym między innymi na TikToku prezes PiS i nominuje w akcji premiera Mateusza Morawieckiego. 

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło w mediach społecznościowych akcję #StopFurChallenge, której uczestnicy mają wyrażać poparcie dla tzw. piątki dla zwierząt, czyli projektu, który przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane. 

Pierwszy w akcji wziął udział Jarosław Kaczyński. „To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca” - zachęca prezes PiS. 


W akcji, podobnie jak w innych tego typu inicjatywach, uczestnicy nominują do wzięcia w niej udziału kolejne osoby. „Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom” - podkreśla prezes PiS. 

We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że w Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt i poinformował, że gotowy jest projekt ustawy w tej sprawie. – Liczymy na ponadpartyjne poparcie w tej sprawie – zaznaczył. 

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński: W Polsce trzeba wprowadzić nowy porządek prawny dotyczący ochrony zwierząt. Fot. PAP/Radek Pietruszka

Projekt, który został w piątek złożony w Sejmie, dotyczy ochrony zwierząt. Zakłada m.in. humanitarne traktowanie zwierząt, zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, koniec z łańcuchami dla psów oraz utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa.

KW

Wykop Skomentuj279
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka