164 obserwujących
9122 notki
24122k odsłony
  8388   0

TVP nie pokaże filmu Ewy Stankiewicz o Smoleńsku. Znamy powody

Samolot Tu-154 M. Fot. Wikipedia
Samolot Tu-154 M. Fot. Wikipedia

W środę miała odbyć się premiera dokumentu pt. "Stan zagrożenia" w TVP. Emisji jednak nie będzie, ponieważ telewizja zgłosiła wątpliwości natury prawnej ws. użytych materiałów. 

- Mój film dokumentalny, do którego materiały gromadziłam przez 10 lat, podsumowujący wiedzę o śmierci polskiego Prezydenta na terenie Rosji, z podaniem źródeł informacji - bardzo poważnych, zapraszam. Najbliższa środa, 20 stycznia g. 21 - informowała dziennikarka Ewa Stankiewicz kilka dni temu. "Stan zagrożenia" to dokument z nowymi informacjami o śledztwie wokół katastrofy smoleńskiej. 

- W przygotowaniu jest książka i druga część filmu z szokującymi materiałami, których źródłem są instytucje państwa polskiego, a także niepublikowane wywiady z technikami obsługi samolotu tuż przed wylotem oraz świadkami inwigilacji tzw. „seryjnych samobójców” na miesiące przed śmiercią - zapowiadała autorka. Film zostanie w przyszłości udostępniony w sieci, ale widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do kwietnia. 

TVP nieoczekiwanie zmieniła ramówkę i "Stanu zagrożenia" nie pokaże zainteresowanym w "Jedynce". - W związku z planowaną w TVP1 emisją filmu pt. „Stan zagrożenia” w reżyserii Ewy Stankiewicz, do Telewizji Polskiej wpłynęły zastrzeżenia natury formalno – prawnej, stwarzające poważne wątpliwości co do ryzyka użycia w filmie materiałów prawnie chronionych - czytamy w oświadczeniu Telewizji Publicznej. 

Na premierę filmu o katastrofie smoleńskiej trzeba będzie poczekać do 10 kwietnia. - W tej sytuacji, po przeprowadzeniu szczegółowych analiz prawnych, podjęto decyzję o wstrzymaniu emisji filmu „Stan zagrożenia” w dniu 20.01.2021 r. o godz. 21:00 na antenie TVP1, wskazując jednocześnie nową datę emisji na dzień 10.04.2021 r., czyli w jedenastą rocznicę katastrofy smoleńskiej - oświadczyło kierownictwo TVP. 

Centrum Informacji przekazało, że jest gotowa do emisji filmu dokumentalnego i wyraża taką wolę wobec każdej produkcji, która "wspiera wszelkie działania zmierzające do wyświetlenia prawdy o katastrofie smoleńskiej". - TVP S.A. zobowiązała producenta filmu do wyjaśnienia wątpliwości i uzyskania zgód niezbędnych do wykorzystania materiałów użytych w filmie, w terminie umożliwiającym jego emisję w dniu 10 kwietnia 2021 r. - przekazano. 

Początkowo Stankiewicz zareagowała z niepokojem na pogłoski o wstrzymaniu emisji "Stanu zagrożenia". - Dochodzą mnie niepokojące informacje że jest próba zablokowania dzisiejszej emisji filmu Stan Zagrożenia w TVP1 i poszukiwania pretekstu pod jakim miałoby nastąpić. Mam nadzieję że nie będzie ocenzurowany - pisała. 


- Szanowni Państwo, raczej nie będzie emisji Stanu Zagrożenia, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd - doprecyzowała dziennikarka. 


GW


Lubię to! Skomentuj183 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka