Były senator z PiS zatrzymany. Chodzi o brutalne znęcanie się nad psem

Tak znęcał się nad psem Waldemar B. Fot. Radio Gdańsk
Tak znęcał się nad psem Waldemar B. Fot. Radio Gdańsk

Waldemar B., senator IX kadencji parlamentu z PiS, został zatrzymany 1 kwietnia. Według świadka przywiązał psa do haka samochodu, po czym ruszył drogą. Zwierzę przeżyło. 

Do zdarzenia doszło po południu w powiecie kościerskim. Kierowca zarejestrował na swojej kamerze zachowanie byłego polityka PiS, który przywiązał czworonoga do swojego samochodu, po czym nagle odjechał. Na miejsce przyjechała policja i zatrzymała Waldemara B. 

- Została ustalona tożsamość tego mężczyzny, który również okazał się właścicielem tego psa. Pies na szczęście jest w stanie dobrym. Mężczyzna ma zostać doprowadzony do prokuratury - potwierdziła Radiu Gdańsk Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Do domu byłego senatora przyjechali również animalsi. Teraz politykowi grozi nawet do 5 lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. 

- Informację o takim wydarzeniu otrzymałam od mojej koleżanki. Przekazałam ją wraz ze zdjęciami do pani prezes OTOZ "Animals", i tak sprawa nabrała tempa. Jeśli chodzi o zdjęcia, to wiem, że wykonała je osoba, która zna pana Waldemara B., ale nie chce się ujawniać i rozmawiać na ten temat, ponieważ się boi - przekazała pracownica schroniska w Kościerzynie portalowi "koscierski.info". 

Byłemu senatorowi PiS odebrano dwa psy, które przebywały na jego posesji - dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze Radia Gdańsk. 

GW

Lubię to! Skomentuj127 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka