Bartosz Węglarczyk: Skrajna lewica i prawica razem przeciw Izraelowi

Eskaluje konflikt na Bliskim Wschodzie. Fot. PAP/EPA/PAP/EPA/ALAA BADARNEH
Eskaluje konflikt na Bliskim Wschodzie. Fot. PAP/EPA/PAP/EPA/ALAA BADARNEH

Pierwszy raz widzę, jak narodowcy i Strajk Kobiet piszą dokładnie to samo – napisał na Twitterze Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onet.pl.

Węglarczyk skomentował na Twitterze informacje, że Prezydent Czech wywiesił na dziedzińcu Hradczan flagę Izraela w geście poparcia.


Film z wydarzenia zamieściła Anna Azari, od jesieni 2014 do lata 2019 ambasador Izraela w Polsce.


Wypowiedzi Węglarczyka, dotyczące sytuacji na Bliskim Wschodzie, wzbudziły niemałe kontrowersje, zarówno wśród lewicowego, jak i prawicowego komentariatu. Redaktor mocno to wypunktował.
Naloty Izraela na Strefę Gazy rozpoczęły się w poniedziałek w odpowiedzi na ostrzał rakietowy Izraela, prowadzony z palestyńskiej enklawy przez rządzącą tam radykalną organizację Hamas. Przyczyną eskalacji konfliktu były m.in. wcześniejsze zamieszki między Palestyńczykami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa we Wschodniej Jerozolimie.

Według ostatnich danych w Strefie Gazy zginęło 119 osób, w tym 31 dzieci, a 830 osób jest rannych - przekazało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Po stronie Izraela zginęło siedem osób, w tym jedno dziecko.

W Izraelu trwają również zamieszki między Żydami a Arabami w miastach o mieszanej strukturze etnicznej. W związku z nimi zatrzymano ponad 750 osób.

KW

Lubię to! Skomentuj40 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka