Którą pierwszą damę najbardziej cenimy? Spora przewaga jednej z nich

Jolanta Kwaśniewska nadal najpopularniejszą z pierwszych dam.
Jolanta Kwaśniewska nadal najpopularniejszą z pierwszych dam.
Respondenci w badaniu zleconym przez "Super Express" przyznali, że najbardziej z dotychczasowych pierwszych dam cenią Jolantę Kwaśniewską.

W sondażu, który tabloid publikuje w sobotę, respondentów zapytano, która z pierwszych dam RP ich zdaniem najlepiej pełniła swoją funkcję. Na pierwszym miejscu znalazła się Jolanta Kwaśniewska z wynikiem 51 proc. głosów.

16 proc. badanych wskazało natomiast na obecną pierwszą damę, Agatę Kornhauser-Dudę. Podium zamknęła Maria Kaczyńska, na którą głos oddało 14 proc. ankietowanych. 2 proc. przypadło Annie Komorowskiej, a po 1 procencie - Danucie Wałęsie i Barbarze Jaruzelskiej.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 19-20 maja 20201 r. na próbie 1013 dorosłych Polaków. "Super Express" zapytał o opinię Mirosława Oczkosia, eksperta ds. marketingu, który doradza politykom opozycji - w 2020 roku m.in. był ekspertem kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 

- To wynika z wielu rzeczy. Przede wszystkim mąż Jolanty Kwaśniewskiej odchodził ze stanowiska po dwóch kadencjach z dużą sympatią społeczną. To się przenosi, bo to zawsze jest projekcja społeczna. Funkcjonuje też coś takiego, jak „fałszywa pamięć”. To dotyczy wszystkich, nie tylko pani Jolanty Kwaśniewskiej. Ona kojarzyła się ludziom z osobą, która nie wchodziła w spory, podobnie jak pani Maria Kaczyńska działała charytatywnie - wypowiada się na łamach gazety. 

Nie przegap: 

GW

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka