Wyjazdowe spotkanie PiS. „Musimy być czystsi niż żona Cezara”

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Supernak
Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Kaczyński na wyjazdowym klubie PiS zganił koalicjantów i akcentował konieczność jedności i współpracy.

Kaczyński na wyjazdowym klubie PiS zganił koalicjantów i akcentował konieczność jedności i współpracy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wtorkowego spotkania z parlamentarzystami wytknął koalicjantom kryzysy, do których doprowadzili, ale podkreślał, że kluczowa jest jedność i współpraca, aby wygrać kolejne wybory – wynika z relacji polityków Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy:

B. poseł Kukiz’15 o umowie z PiS: Na koniec kariery Paweł chce zrealizować część postulatów

Węgry. „Propagowanie homoseksualizmu” w szkołach zakazane

Spotkanie PiS w Przysusze

We wtorek w Przysusze odbyło się pierwsze od ponad roku wyjazdowe posiedzenie klubu PiS, z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego a także posłów, senatorów i europarlamentarzystów ugrupowania.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska po zakończeniu obrad przekazała dziennikarzom, że głównym tematem posiedzenia były przygotowania do wyborczo-statutowego kongresu partii. Z kolei szef klubu PiS Ryszard Terlecki podkreślał, że ugrupowanie przygotowuje się do pewnej restrukturyzacji struktur.

Podsumowanie Zjednoczonej Prawicy

Podczas posiedzenia klubu PiS Jarosław Kaczyński dokonał podsumowania dotychczasowych działań Zjednoczonej Prawicy. – Mówił też o kryzysach, wywołanych przez naszych koalicjantów - Solidarną Polskę i Porozumienia – powiedział jeden z uczestników spotkania.

– Wytknął ich palcem przed wszystkimi, wypomniał koalicjantom, że mieliśmy do czynienia z dwoma trudnymi sytuacjami – wybory prezydenckie i kwestia Funduszu Odbudowy. Nie było udawania, że nic się nie stało – dodał inny z polityków.

"Kluczowa jedność i współpraca"

Z drugiej jednak strony – jak relacjonują politycy PiS - prezes Kaczyński stwierdził, że należy spuścić na to zasłonę milczenia. – Podkreślał, że kluczowa jest jedność i współpraca, jeśli mamy myśleć o kolejnych wygranych wyborach i dalszym doganianiu zachodniej Europy – zapewnił jeden z uczestników spotkania.

Kaczyński sporo czasu poświęcił też planowanemu na 3 lipca kongresowy statutowo-wyborczemu PiS. 1. – Szef mówił o reformie partii, która musi być sprawną machiną, taką, która nie zajmuje się walkami wewnętrznymi – podkreśla źródło.

– Prezes stwierdził też, że musimy spojrzeć na siebie krytycznie, bo my w przeciwieństwie do opozycji potrafimy to zrobić. Mówił, że jeżeli gdzieś były popełniane błędy, to trzeba je naprawić, uderzyć się w pierś, bo opozycja opowiada o nas niestworzone historie, a my musimy być czystsi niż żona Cezara – powiedział jeden z uczestników spotkania. 

KW

Czytaj dalej:

Były szef SB spoczął na Powązkach Wojskowych. Historyk: Zgroza. To nie powinno się dziać

MON o pochówku Ciastonia na Powązkach: Tu decydują władze Warszawy

Lidia Staroń została powołana przez Sejm na RPO

Andrzej Duda w Bratysławie. Znów puszcza oko do antyszczepionkowców

Czechy nie odpuszczają. Właśnie wysłali wniosek o sankcje finansowe na PolskęLubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka