Euro 2020. Włochy - Szwajcaria. Rusza druga kolejka fazy grupowej. PAP/EPA/Ettore Ferrari
Euro 2020. Włochy - Szwajcaria. Rusza druga kolejka fazy grupowej. PAP/EPA/Ettore Ferrari

Euro 2020. Włochy - Szwajcaria. Rusza druga kolejka fazy grupowej

Redakcja Redakcja Portfel Kibica Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Włochy - Szwajcaria to drugi mecz drugiej kolejki fazy grupowej Euro 2020. W poprzednich spotkaniach oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony, ale tylko „Azzuri” odnieśli zwycięstwo. Szwajcaria podzieliła się punktami z Walią, przez co muszą szukać zwycięstwa w meczu z jednym z faworytów imprezy.

Włochy i Szwajcarię dzieli wspólna, malowniczą granica oraz 6 miejsc w rankingu FIFA. „Azzuri” plasują się na siódmej pozycji, a „Helweci” są na 13. pozycji. O ile druga z drużyn uchodzi za mocnego średniaka z aspiracjami, o tyle Włosi są faworytami niemal każdego dużego turnieju.

Euro 2020. Włochy - Szwajcaria. Rusza druga kolejka fazy grupowej

Mistrzowskie aspiracje potwierdzili nie tylko w eliminacjach (komplet 11 wygranych i bilans bramek 37:4), ale też w spotkaniu z Turcją. Młoda ekipa Roberto Manciniego nie miała problemów z graczami znad Bosforu, wygrywając pewnie 3:0.

Szczególnie ostatnia bramka zdobyta przez „Azzurich” pokazała różnicę klas między zespołami. Szwajcarzy z kolei wyraźnie odstawali od Walijczyków w niemal wszystkich statystykach, ale w tej najważniejszej udało im się osiągnąć jedynie remis 1:1.

Zobacz także:

Włochy - Szwajcaria. Gospodarze faworytami bukmacherów

Oba zespoły czekają jeszcze teoretycznie łatwiejsze spotkania - Włochy zmierzą się z Walią, a Szwajcaria podejmie Turcję. Po zwycięstwie w pierwszym meczu „Azzuri” mogą sobie pozwolić na remis, wynik ten nie powinien być też najgorszy dla „Helwetów”. Włosi zagrają jednak przed swoją publicznością w Rzymie, która z pewnością będzie ich dopingować do zwycięstwa.

Betfan.pl widzi zdecydowanych faworytów w reprezentacji Italii. Za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo tej drużyny płaci 1,66 zł, remis jest wyceniany na 3,60, a kurs na zwycięstwo Szwajcarii to 5,90.

Włosi nie przegrali już od 28 meczów, a 9 ostatnich zakończyli bez straty bramki. Szwajcarzy strzelali za to gole jako pierwsi w 8 na 9 ostatnich spotkań. Trzy ostatnie pojedynki tych drużyn skończyły się remisem, a kolejne dwa odbędą się jesienią w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

MD

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport