Małopolskie: trąba powietrzna uszkodziła kilkadziesiąt budynków (WIDEO)

Strażacy zabezpieczają domy w Libranotwe. Fot: PAP/Grzegorz Momot
Strażacy zabezpieczają domy w Libranotwe. Fot: PAP/Grzegorz Momot
Trąba powietrzna, która przeszła w czwartek popołudniu nad miejscowościami Librantowa i Koniuszowa k. Nowego Sącza w woj. małopolskim uszkodziła w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna.

Trąba powietrzna niedaleko Nowego Sącza

Informacje takie przekazał w czwartek wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita. "W rejonie przejścia trąby powietrznej (pow. nowosądecki) uszkodzonych zostało w różnym stopniu 30 budynków mieszkalnych i 30 budynków gospodarczych. Jedna osoba została ranna" - podał wojewoda w mediach społecznościowych.

Ponadto strażacy zostali zadysponowani do siedmiu budynków w powiecie miechowskim, których dachy zostały zniszczone na skutek działania gradu.

Zobacz:

"Jestem po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim. Będzie natychmiastowe rządowe wsparcie dla mieszkańców miejscowości poszkodowanych przez trąbę powietrzną" - podkreślił Kmita.

Premier po przejściu trąby powietrznej obiecał rządowe wsparcie dla poszkodowanych. 

Nie zostawimy mieszkańców Sądecczyzny bez wsparcia

Żadnego z mieszkańców Sądecczyzny, którzy ucierpieli w wyniku przejścia trąby powietrznej przez Piątkową, Librantową, Koniuszową i inne miejscowości, nie zostawimy bez wsparcia - zapewnił na twitterze premier Mateusz Morawiecki.

W czwartek w Małopolsce przechodzi gwałtowny front burzowy objawiający się ulewami i gradem, który w niektórych miejscach miał po kilka cm średnicy.

Czytaj więcej:

Żródło: PAP, TwitterLubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości