Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR. Chodzi o KPA
Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR. Chodzi o KPA

Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR. Chodzi o KPA

Redakcja Redakcja Jastrzębowski wyciska Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Sławomir Jastrzębowski gościł w swoim programie „Jastrzębowski wyciska” Piotra Ikonowicza. Członek opozycji antykomunistycznej, działacz i niedawny kandydat Lewicy na stanowisko RPO nie wykluczył wspólnego protestu z… przedstawicielami ONR.

W programie „Jastrzębowski wyciska” Piotr Ikonowicz krytykował próby ingerencji obcych państw w polskie prawo. Po nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego ogromnie niezadowolenie wyraził Izrael.

Jastrzębowski wyciska. Piotr Ikonowicz w programie - oglądaj tutaj.

Piotr Ikonowicz nie wyklucza wspólnego protestu z… ONR. Chodzi o KPA

Ikonowicz zdradził, że w reakcji na zmiany w prawie, do polski przylecieli żydowscy lobbyści z USA. - Będą namawiać naszych senatorów, żeby odrzucili nowelizację KPA - powiedział aktywista.

Piotr Ikonowicz w programie „Jastrzębowski wyciska” zapowiedział, że będzie sprzeciwiał się tego typu ingerencjom. Były poseł SLD wybiera się na pikietę w tej sprawie przed amerykańską ambasadę. - Kiedyś ingerowała radziecka, teraz chodzi się pod tę drugą - dodał Ikonowicz.

Polecamy:

- Ale tam czy pod ambasadą Izraela pikietują chłopaki z ONR. Będziesz protestował razem z narodowcami? - zapytał Sławomir Jastrzębowski. - Jeśli ONR uważa, że nie należy kraść, to się z nimi zgadzam - powiedział Ikonowicz.

Nowelizacja Kpa. Izraelskie media bronią nowelizacji

Ambasada Izraela po nowelizacji Kpa wydała oświadczenie, w którym ostrzegała, że nowe prawo zamknie ofiarom Holokaustu prawo do odzyskania mienia. Minister spraw zagranicznych Izraela Jair Lapid zaatakował polską ustawę, nazywając ją „hańbą” i „bolesnym pogwałceniem praw ocalałych z Holokaustu”.

Jan Śpiewak w wywiadzie na łamach najbardziej poczytnej gazety „Izrael Hajom” bronił kroku polskich władz. Również kolejne media wyjaśniały, że polskie przepisy, wbrew narracji szefa izraelskiego MSZ, nie mają nic wspólnego z antysemityzmem.

MD

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka