Lech Kołakowski wraca do PiS. Jarosław Kaczyński ogłasza „merytoryczne porozumienie”. Fot. PAP/Rafał Guz
Lech Kołakowski wraca do PiS. Jarosław Kaczyński ogłasza „merytoryczne porozumienie”. Fot. PAP/Rafał Guz

Lech Kołakowski wraca do PiS. Jarosław Kaczyński ogłasza „merytoryczne porozumienie”

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Jarosław Kaczyński poinformował na konferencji w siedzibie PiS, że klub poselski wzmocni Lech Kołakowski. Parlamentarzysta wraca po tym, jak poróżnił się z kierownictwem partii ws. „Piątki dla zwierząt”. Na konferencji padły słowa o „wzmacnianiu stabilnej większości”.

Jarosław Kaczyński zabierze głos na konferencji prasowej w siedzibie PiS - taka informacja obiegła w południe media w kraju. Okazało się, że tematem wystąpienia prezesa partii rządzącej jest transfer powrotny.

Lech Kołakowski przechodzi z powrotem do klubu PiS - ogłosił Jarosław Kaczyński. Wejdzie on do klubu PiS jako członek Partii Republikańskiej, której liderem jest Adam Bielan.

Lech Kołakowski wraca do PiS. Jarosław Kaczyński ogłasza „merytoryczne porozumienie”

- Klub PiS ma 230 posłów. Sądzę, ze niedługo będzie miał więcej - powiedział Kaczyński, podkreślając, że udało mu się osiągnąć „merytoryczne porozumienie” z posłem Kołakowskim. Prezes PiS przypominał, że zna polityka przeszło 30 lat.

Lech Kołakowski to 230 poseł klubu parlamentarnego PiS. Lider Partii Republikańskiej Adam Bielan stwierdził, że powrót polityka to przejaw „wzmacniania stabilnej większości” PiS. Słowom europosła przeczy jednak matematyka - formalnie Zjednoczona Prawica nie miała i wciąż nie ma liczby posłów niezbędnej do przyjmowania ustaw.

Polecamy:

230 posłów PiS kontra matematyka. „Wzmacniamy stabilną większość”

Adam Bielan zwrócił się też z apelem do polityków, którzy opuścili ostatnio PiS. Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski utworzyli w piątek koło poselskie i pozbawili Zjednoczoną Prawicę większości sejmowej.

- Są czasem słuszne (żale - red.) o pewne krzywdy. Zawsze jest też jednak czas na refleksje i powrót - powiedział Bielan.

Lech Kołakowski i PiS. Status związku „to skomplikowane”

Lech Kołakowski, mimo 30-letniej wzajemnej znajomości, zirytował prezesa PiS we wrześniu 2020. Jarosław Kaczyński zawiesił go w prawach członka partii za złamanie dyscypliny klubowej. Kołakowski zagłosował wtedy przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt.

Poseł został też pozbawiony funkcji pełnomocnika komitetu terenowego partii w Łomży. Kołakowski w listopadzie 2020 roku wystąpił z PiS, zostając posłem niezrzeszonym. Teraz wraca do klubu PiS.

MD

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj20 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka