Zbigniew Hołdys, fot. Wikipedia
Zbigniew Hołdys, fot. Wikipedia

Hołdys: Młodzi jeszcze nie wiedzą, kim jest Tusk. On może być wielką nadzieją

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 90
Zbigniew Hołdys udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym wychwala zalety powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Dawny lider zespołu Perfect wraz z Adamem Bodnarem i Igorem Tuleyą bierze udział w akcji „Tour de konstytucja".

Wszystkie zalety Donalda Tuska

- Widziałem badania, które mówią, że gdyby Tusk wrócił, to 70-80% młodych powiedziałoby, że dobrze. Nawet 20% wyznawców Konfederacji. Jego nie ma 7-8 lat w polskiej polityce. Kiedy był, oni mieli 10 lat, nie interesowali się. Jak zobaczą go w akcji, usłyszą ten nowy język, zobaczą, że to nie jest diabeł wcielony. Zobaczą, że tam jest żelazna logika, pomysłowość, poczucie humoru, nowoczesność. To wszystko, co kilkanaście lat temu dało Tuskowi miażdżące zwycięstwo nad PiS. Kiedy to zobaczą, może okazać się, że - mimo wieku - on może być wielką nadzieją młodych - mówi Zbigniew Hołdys w rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf.

Polecamy:

Hołdys przypomina, że jakiś czas temu na łamach "Newsweeka" napisał do Tuska list, żeby ten opowiedział się jednoznacznie czy wraca, czy nie wraca. - Bo bawi się tweetami i to jest drażnienie się ze społeczeństwem, które się zrywa po każdym tweecie: "O rany, może wróci, jest nadzieja!" - relacjonował muzyk. Jak dodaje, na to pytanie były premier mu odpowiedział wiele tygodni temu, zanim "ta sprawa zaczęła żyć, ale poprosił mnie o dyskrecję, więc trzymam ją w dalszym ciągu" - zdradził Hołdys.

A kto to jest Hołdys?

"Młodzi nie wiedzą też, kim jest Hołdys" - zaczęli ironizować internauci na Twitterze.


ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka