Terrorysta mówi, że jest kobietą. Chce, by umieszczono go w kobiecym więzieniu

MaxPixel
MaxPixel
Michael Hari, który został uznany przez sąd w Minneapolis w amerykańskim stanie Minnesota za winnego organizacji ataku bombowego na meczet w Bloomington w sierpniu 2017 roku, chce, by uznano go za kobietę.

Terrorysta chce, by uznano go za kobietę

Wniosek 50-letniego Hariego, którego sąd uznał za winnego organizacji ataku bombowego na meczet w Bloomington, wpłynął do sądu przed ogłoszeniem wymiaru kary - ma to nastąpić dopiero 13 września. Jako winnego uznano go w 2020 roku.

Zobacz:  Trump: Wśród ewakuowanych z Afganistanu są terroryści. Administracja USA uspokaja

W piśmie skierowanym do sądu stanowego zamachowiec przedstawił się jako Emily Claire Hari, prosząc o uznanie jego nowej płci, a także o umieszczenie w więzieniu dla kobiet “zgodnie ze swoją orientacją transpłciową”.

Jego obrończyni Shannon Elkins utrzymuje, że powodem ataku był "wewnętrzny konflikt" Hariego wywołany zaburzeniami orientacji seksualnej oraz dezinformacją środowisk prawicowych.

Michael Hari jest ofiarą

Zdaniem Elkins 50-latek jest ofiarą “braku pełnej zmiany płci”. Tłumaczy, że mężczyzna obawiał się wykluczenia z kierowanej przez siebie organizacji paramilitarnej po ewentualnym ogłoszeniu wśród jej członków, że przeszedł zabieg korekty płci, przez co stał się kobietą.

Zobacz: Dziecko ze zdjęcia albumu Nirvany pozywa zespół. Chodzi o dziecięcą pornografię

Hari pochodzi z miasta Clarence w stanie Illinois. Został uznany za winnego i skazany za kierowanie organizacją terrorystyczną i przeprowadzenie zamachu.

Podczas ataku przeprowadzonego w 2017 roku nikt nie został ranny.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo