Co zrobi Andrzej Duda ws. "lex TVN"? fot. PAP
Co zrobi Andrzej Duda ws. "lex TVN"? fot. PAP

Prezydent Duda zawetuje "lex TVN"? "Ta ustawa to kontrowersyjne rozwiązanie"

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 151
To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów - powiedział prezydent Andrzej Duda pytany w TVP Info, czy ma zamiar podpisać tzw. ustawę medialną. Ocenił też, że "repolonizacja mediów" powinna odbywać się na drodze rynkowej.

Prezydent o lex TVN: to kontrowersyjne rozwiązanie

- To jest bardzo kontrowersyjne rozwiązanie, które jest niezrozumiałe dla naszych amerykańskich partnerów. Z dwóch względów: po pierwsze ze względu na ochronę własności, do której wiadomo jaki stosunek mają Amerykanie, a po drugie, z uwagi na wartość wolności słowa, która generalnie w USA, generalnie w mediach jest dosyć bezwzględna - powiedział w TVP Info Andrzej Duda, pytany, czy ma zamiar podpisać tzw. ustawę medialną.

Prezydent powiedział, że jego zdaniem "repolonizacja mediów" powinna odbywać się "na zasadzie rynkowej". "Po prostu na zasadzie nabycia. Nie przymusowo, na zasadzie, że mamy ustawę i określony termin, co powoduje spadek cen akcji, jeżeli to jest giełdowa spółka" - podkreślił Duda.

Prezydent Andrzej Duda coraz bardziej skłania się do zawetowania ustawy medialnej w obecnym kształcie. Głowa państwa sugerowała już to podczas Święta Wojska Polskiego. Wątpliwości nie ma prof. Jan Duda, który broni TVN przed ewentualną likwidacją.

 - Prezydent nie dopuści do likwidacji TVN. Uważa, że jest to głos wprawdzie ostry, mało obiektywny, ale przedstawiający inne racje i w związku z tym pożyteczny w debacie publicznej. Prezydent nie chce ograniczać debaty publicznej i wolności słowa. I uważa, że stacja TVN powinna funkcjonować. I jest ona potrzebna - zadeklarował w "Super Expressie".

KJ

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj151 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka