Pracownik poznańskiej uczelni napisał o Pawle Kukizie "gnój" i "gnida". Teraz przeprasza

Pracownik uczelni skasował 0tweety pod adresem Kukiza.
Pracownik uczelni skasował 0tweety pod adresem Kukiza.
Pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) przeprosił w sieci Pawła Kukiza za swoje tweety, które mogły urazić polityka. W ub. tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poprosił władze uczelni o zajęcie się tą sprawą.

Przemysław Czarnek podkreślił na antenie Radia Poznań, że jako minister edukacji i nauki "nie pozwoli, żeby tego typu osoby nosiły miano akademików, nosiły miano nauczycieli akademickich". Stacja przypomniała, że pracownik poznańskiej uczelni napisał o Pawle Kukizie "gnój" i "gnida", a kilku innych posłów nazywał "kundlami Kaczyńskiego".

Pracownik uczelni skasował tweety pod adresem Kukiza

Szef resortu nauki, nie wymieniając imienia i nazwiska naukowca, powiedział, że jest on germanistą i ma tytuł doktora. Minister przyznał, że pracownik uczelni miał skasować „obelżywego tweeta pod adresem pana posła Kukiza”. „Ale to trochę za mało. Trzeba jeszcze przeprosić, choćby pana Kukiza, za to tragiczne zachowanie" – dodał Czarnek.

„@pkukiz Jeżeli poczuł się Pan urażony moimi tweetami z dni 11-12 sierpnia br., przepraszam. Wszystkie wpisy, w których pada Pańskie nazwisko, skasowałem” – napisał  na Twitterze opisywany pracownik UAM.Minister Czarnek na antenie Radia Poznań podkreślił, że autor obraźliwych słów "jest jedną z twarzy jednego z niezwykle ważnych uniwersytetów w Polsce", dlatego wystosował do władz UAM pismo z prośbą o pilne zajęcie się sprawą.

Władze poznańskiego uniwersytetu do tej pory oficjalnie nie odniosły się do sprawy.

KJ

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka