Posypały się kary na Brauna za grożenie Niedzielskiemu. Decyzja prezydium Sejmu

Grzegorz Braun ukarany. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Grzegorz Braun ukarany. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła wniosek do prokuratury ws. gróźb karalnych pod adresem ministra zdrowia, a dodatkowo prezydium Sejmu zgodziło się na maksymalną karę finansową dla Grzegorza Brauna. Poseł Konfederacji rzucił z mównicy, że Adam Niedzielski "będzie wisiał".

Włodzimierz Czarzasty jako wicemarszałek powiadomił media o ustaleniach Prezydium Sejmu, które w czwartek zajmowało się m.in. sprawą wypowiedzi posła Brauna. Chodzi o słowa z mównicy w stronę Adama Niedzielskiego: - Będziesz pan wisiał! Wskazał też ministra palcem. W obronę szefa resortu zdrowia wzięli m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz i Małgorzata Kidawa-Błońska. 

Elżbieta Witek złożyła wniosek do prokuratury za używanie gróźb karalnych przez posła Brauna. To pierwszy efekt wypowiedzi Brauna w Sejmie. 

- Po drugie, jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy odebrania 100 procent diety poselskiej - oświadczył Czarzasty. - Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia - usłyszeliśmy. 

Posłowie Lewicy, KO i KP zbierają obecnie podpisy pod skierowaniem sprawy Grzegorza Brauna do komisji etyki poselskiej. 

Zobacz: 

GW

Lubię to! Skomentuj140 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka