Kidawa-Błońska: Braun zachował się w sposób skandaliczny, musimy postawić temu tamę

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (L) oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (L) oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Grzegorz Braun (Konfederacja) naruszył wszelkie standardy sprawowania mandatu posła, zachował się w sposób skandaliczny, musimy temu postawić tamę - powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Dodała, że w czwartek o godz. 21 zbierze się Prezydium Sejmu.

Braun do Niedzielskiego: Będziesz pan wisiał

Poseł Grzegorz Braun groził w czwartek z mównicy sejmowej ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. "Będziesz pan wisiał" - krzyknął z mównicy sejmowej Braun wygrażając palcem w kierunku siedzącego w ławach rządowych ministra.

Polecamy:

Grzegorz Braun do ministra Niedzielskiego: Będziesz pan wisiał

Skandaliczne groźby Brauna. „Winny brak reakcji na rosnącą siłę antyszczepionkowców”

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury w związku ze słowami Brauna. "Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej. W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - zapowiedziała we wpisie na Twitterze Witek.


Kidawa-Błońska: Braun zachował się skandalicznie

Kidawa-Błońska była pytana przez dziennikarzy w Sejmie, czy są już jakieś decyzje w sprawie posła Brauna. "Decyzji jeszcze nie ma, na razie jest wykluczony z obrad Sejmu, będzie dzisiaj Prezydium Sejmu. Uważam, że jeżeli natychmiast, tutaj w Sejmie nie postawimy temu tamy, nie damy przykładu dla społeczeństwa, że tak nie należy się zachowywać, jeżeli prokuratura nie pokaże, że takie rzeczy należy karać, to my tego nie zatrzymamy" - podkreśliła wicemarszałek.

Jej zdaniem, Braun powinien być w ogóle wykluczony z obrad do końca posiedzenia Sejmu. Jak oceniła, sprawą powinna zająć się też komisja etyki, a prokuratura powinna wystąpić z urzędu o ukaranie Brauna.

Według wicemarszałek, Braun "dzisiaj naruszył wszelkie standardy sprawowania mandatu posła, zachował się w sposób skandaliczny". "Uważam, że nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. Będzie dzisiaj Prezydium Sejmu, będziemy na ten temat rozmawiać" - zapowiedziała.

Przekazała, że z tego, co wie Prezydium zbierze się o godz. 21.00.

Tuż po wypowiedzi Brauna, prowadząca obrady wicemarszałek Kidawa-Błońska oświadczyła, że poseł Konfederacji zachował się skandalicznie i wykluczyła go z czwartkowych obrad Sejmu.

Niedzielski: Dzieją się rzeczy skandaliczne

Minister Niedzielski zachowanie Brauna ocenił jako skandaliczne i nieakceptowalne. "Oczekuję od Prezydium Sejmu podjęcia stanowczych, surowych kroków w tej dziedzinie, bo ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma podejmowanych żadnych wymiernych kroków wobec tego, co zrobił poseł Braun" - powiedział Niedzielski z mównicy sejmowej, gdy zabrał głos, by odpowiedzieć na pytania posłów.

Dodał, że "usunięcie posła Brauna na 15 minut z debaty, to nie jest odpowiednia kara". "To jest skandal, po prostu skandal" - oświadczył minister. 

KW

Czytaj dalej:

Kanał Sportowy zniknął z Youtuba. Zgłoszenia dziełem lewicowych aktywistów?

Ważą się losy lex TVN. Andrzej Duda krytykuje repolonizację mediów

Mycielski z Soku z Buraka przesłuchany. Ma kłopoty przez wpis o szczepieniach Kaczyńskiego

Skandaliczne groźby Brauna. „Winny brak reakcji na rosnącą siłę antyszczepionkowców”

Platforma żąda informacji Przyłębskiej w związku z aferą mailową

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka