Urządzamy salon w stylu glamour.
Urządzamy salon w stylu glamour.

Urządzamy salon w stylu glamour

Redakcja Redakcja Wnętrza Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Urządzenie salonu w stylu glamour wpisuje się znakomicie w gust wszystkich, którzy uwielbiają elegancję, szyk i blask. To absolutne zaprzeczenie święcącego triumfy stylu skandynawskiego i panującej w nim prostej formy oraz minimalizmu. W przestrzeni glamour nie mam mowy na półśrodki - ma być z przytupem i jednocześnie z charakterem. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Styl glamour i jego historia

Angielskie słowo ,,glamour" to nic innego jak splendor, przepych tudzież czar i urok, ale dosłowne tłumaczenie nie do końca jeszcze oddaje jego istotę. Bo to nie tylko o nazwę stylu chodzi, ale także o jego ideę. Jego zadaniem było i jest budzenie zachwytu, podziwu dla luksusu, ale także przyciąganie uwagi niczym magnes, a to wszystko osadzone w lekkiej nucie tajemnicy. Na kartach historii mocno zapisały się lata 40. i 50. i tamtejsze gwiazdy Hollywood. To właśnie fascynacja nimi odzwierciedla go - ich piękne, nienaganne stylizacje, skrojone na miarę ich potrzeb przez światowej sławy projektantów. Nic dziwnego, że wkraczając do wnętrz mieszkań musiało i musi to robić z porównywalnym przysłowiowym efektem wow.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://home.morele.net/.

Salon w stylu glamour - główne cechy

Salon to jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszych domach. To właśnie w niej przyjmujemy najczęściej gości. Nie bez znaczenia pozostaje także jego funkcja relaksu, więc ważne jest to, aby urządzając go połączyć je na tyle umiejętnie, aby stworzyć spójną całość. Jeśli ma być on urządzony w stylu glamour, nie może w nim zabraknąć masywnych, pikowanych i zdobionych mebli. Świetnie sprawdzą się więc obszerne kanapy wespół z równie dużymi fotelami w towarzystwie ozdobnych lamp czy też kryształowych żyrandoli. W strefie jadalnianej bardzo dobrze jest umieścić skórzane krzesła.

Glamour to blask, więc aby go uzyskać można posiłkować się wprowadzeniem na ścianę dużych luster tudzież np. ozdobnych gałek meblowych. Nie bez znaczenia pozostaje także rola tkanin, dodatków na wysoki połysk oraz dywanów. Oczywiście jak we wszystkim, także we wprowadzaniu ich do wnętrza warto zachować zdrowy umiar. Pamiętajmy o tym, że elegancja idzie w parze z szykiem, ale też równowagą. Zbytnia przesada z konwencją może przyczynić się do uzyskania efektu odwrotnego do zamierzonego.

A jakie kolory do salonu w stylu glamour?

Wśród palety barw, jaka idealnie wpiszę w styl glamour warto wymienić chociażby fiolety, róże oraz srebro. Bardzo dobrze dotrzymają im kroku biele oraz różne odcienie srebra i szarości. Można także zestawić z nimi turkusy oraz purpury. A może klasyka gatunku - biel i czerń? To także bardzo efektowne rozwiązanie obok którego nie można przejść obojętnie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.


Komentarze