Prezydent Duda zdradził plany rządu i spotkał się z Kamilem Bortniczukiem

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Kamilem BortniczukiemFot. Eliza Radzikowska-Białobrzeska/KPRP
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Kamilem BortniczukiemFot. Eliza Radzikowska-Białobrzeska/KPRP
Prezydent Andrzej Duda spotkał się w z Kamilem Bortniczukiem; rozmowa dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem posła na stanowisko ministra sportu - powiedział PAP szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Nadchodzi rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o spotkanie prezydenta z Bortniczukiem, powiedział, że "kształt zmian w rządzie będzie komunikowany w najbliższym czasie".

Czytaj: Rekonstrukcja rządu Morawieckiego. Kulisy twardych negocjacji

Informację o spotkaniu prezydenta z Bortniczukiem podała w środę Kancelaria Prezydenta RP. Paweł Szrot dopytywany przez PAP o szczegóły, powiedział: "Rozmowa ta dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem Kamila Bortniczuka na stanowisko ministra sportu".

Spotkanie bez oficjalnej nomonacji

Podkreślił, że nie było to jeszcze oficjalne wręczenie nominacji. "Tutaj czekamy na wnioski ze strony rządowej. Natomiast to nie jest tajemnicą dla nikogo, że pan poseł Bortniczuk jest kandydatem na ministra sportu" - powiedział prezydencki minister.


Dopytywany, kiedy Bortniczuk może zostać powołany na to stanowisko, odparł: "Ja już w sprawie terminów rozpocząłem rozmowy z rządem, ale jeszcze konkretnego terminu wskazanego nie ma".

Czytaj: Antysemickie napisy na barakach w Auschwitz Birkenau. Jest reakcja Izraela

Na uwagę, że powołanie Bortniczuka na ministra sportu będzie oznaczało konieczność podzielenia funkcjonującego obecnie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Szrot odparł: "Oczywiście. Ale to jest, zdaje się, sprawa prostych rozporządzeń. (...). To nie będzie wymagało, zgodnie z moją prawniczą wiedzą, rozwiązań ustawowych, więc to może nastąpić względnie szybko".

Kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego

Dopytywany, czy to kwestia dni, czy raczej tygodni, odparł, że według niego "bliżej jednego (tygodnia) niż trzech". "Ale zobaczymy, inicjatywa tu też leży po stronie przedstawicieli rządu" - dodał minister.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS.

red

Czytaj więcej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka