Będzie kolejna gigantyczna dotacja rządowa dla Roberta Bąkiewicza? Wyciekł wniosek

Robert Bąkiewicz. fot. Facebook
Robert Bąkiewicz. fot. Facebook
Wirtualna Polska dotarła do wniosku Roberta Bąkiewicza o dofinansowanie budowy Centrum Niepodległości w Warszawie. Lider narodowców dostanie rządowe miliony?

Komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej i Funduszu Patriotycznego pozytywnie zaopiniowała wniosek Bąkiewicza - podaje WP na podstawie dokumentu, do którego dotarła. Inicjatywę może sfinansować nadzorowany przez rząd Fundusz Patriotyczny.

Czytaj też: Bąkiewicz odpowiada na falę krytyki. "Chętnie spotkam się z panią Traczyk-Stawską"

Robert Bąkiewicz wnioskuje o rządową dotację 

Robert Bąkiewicz ostatnio krytykowany był za to, że podczas kontrmanifestacji wobec marszu PO na placu Zamkowy przemawiał z megafonu w trakcie wystąpienia uczestniczki Powstania Warszawskiego Wandy Traczyk-Stawskiej. Sprzęt nagłaśniający dla narodowców został sfinansowany z funduszy resortu, którego szefem jest Piotr Gliński.

Z informacji, do których dotarła Wirtualna Polska, wynika, że Robert Bąkiewicz za 4,5 mln zł chce wybudować swój "narodowy wehikuł", czyli siedzibę Centrum Niepodległości w Warszawie. 3,9 mln zł na tę inwestycję ma pochodzić z dotacji publicznej z rządowego Fundusz Patriotyczny. Obsługą Funduszu Patriotycznego zajmuje się państwowa instytucja kultury nadzorowana przez MKiDN.

Lider narodowców dostanie rządowe wsparcie?

Komisja konkursowa Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego pozytywnie zaopiniowała wniosek Bąkiewicza z niemal najwyższą punktacją - wynika z dokumentu, do którego dotarła WP. Projekt jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej Instytutu. Bąkiewicz dostanie datację, jeżeli partia rządząca wyda zgodę - podaje portal. 

Czytaj też:


Lubię to! Skomentuj193 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka