Konfederacja w koalicji z PiS? "Kaczyński ma tylko dwa guziki: kontroluj albo zniszcz"

Poseł Konfederacji wykluczył koalicję z PiS. fot. PAP/Paweł Supernak
Poseł Konfederacji wykluczył koalicję z PiS. fot. PAP/Paweł Supernak
Sławomir Jastrzębowski zapytał Roberta Winnickiego w programie "Jarzębowski wyciska, czy współpraca z PiS jest możliwa. Polityk odpowiedział, że nie będzie współpracował z PiS-em, w którym Jarosław Kaczyński wobec partnerów politycznych ma dwa guziki: kontroluj albo zniszcz.

Robert Winnicki zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że nie kierują się prawicowymi ideami, tylko realizują scenariusz  PO, jak w przypadku spraw związanych z Unią Europejską.

Czytaj też: Poseł Konfederacji komentuje sprawę Bąkiewicza. "To hipokryzja"

Konfederacja zmienia narrację?

Prowadzący zapytał Winnickiego, czy nie powtórzyłby swoje słowa, kiedy użył określenia "pedały" na homoseksualistów. Gość odparł, że nadal uważa, że środowisko LGBT zagraża nie tylko wartościom rodzinnym, ale i samym homoseksualistom, ale nie może już używać takiego słownictwa, aby nie być wykluczonym z debaty publicznej. 

Poseł przyznał też, że słownictwo Konfederacji  się zmienia, żeby poglądy, idee i wartości mogły zostać takie same.

"Trzaskowski jest maminsynkiem. Tusk go wysłał do kąta w 5 minut" 

Kolejnym przykładem ostrych słów posła Winnickiego jest określenie prezydenta Warszawy "maminsynkiem". "Frustrat, maminsynek i ogólnie żałosny typek" – napisał kiedyś o Rafale Trzaskowskim polityk Konfederacji.

W tym przypadku nie odwołał on swoich słów. - No jest maminsynkiem, bo co to za lider, którego Tusk wysłał do kąta w 5 minut? - pytał retorycznie poseł.  - Mógł sięgnąć po przywództwo, ale przyszedł Tusk i powiedział - spadaj do kąta - stwierdził polityk.

"Kaczyński ma dwa guziki: kontroluj albo zniszcz"

Podczas wywiadu padło pytanie, czy Konfederacja ma szanse wygrać z PiS w najbliższej przyszłości? Najnowsze badania pokazują, że Konfederacja ma więcej zwolenników wśród młodych niż PiS. Większość głosujących stanowią jednak osoby starsze. 

- W nich uparuję szansę, żeby się przebić z tym, czym jest Konfederacja. Do pokolenia 40 plus, 50 plus musimy przedrzeć się z informacją, że jesteśmy ideową prawicą - powiedział szef Ruchu Narodowego. - PiS jest popierany przez elektorat konserwatywny, bo identyfikowani są jako zapora przed rządami PO. 

Na pytanie, czy współpraca z PiS jest możliwa, polityk odpowiedział, że nie z takim PiS-em.  - Nie z PiS-em, w którym Jarosław Kaczyński wobec partnerów politycznych ma dwa guziki: kontroluj albo zniszcz. Mają wypisane piękne hasła prawicowe, a potem realizują hasła PO - uderzył w Prawo i Sprawiedliwość Konfederata.

Zobacz całą rozmowę z Robertem Winnickim:


Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka