Müller: Tusk zapomniał o kilku spotkaniach

Ryszard Hołubowicz, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Ryszard Hołubowicz, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Donald Tusk napisał na Twitterze o spotkaniu Morawieckiego z "proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen", podczas, gdy on sam rozmawiał o tym, jak zatrzymać Polskę w UE.

Tusk o spotkaniu Morawieckiego

Moi wczorajsi rozmówcy: przewodnicząca Komisji oraz przywódcy Austrii, Chorwacji, Irlandii, Grecji, Niemiec, Słowenii, Słowacji bardzo przejęci dylematem, jak zatrzymać Polskę w Unii, jak ochronić praworządność i równocześnie odblokować środki - napisał na Twitterze lider PO i szef EPP Donald Tusk.


PiS stał się problemem całej UE - dodał.

W drugim tweecie Tusk napisał: W tym czasie premier Morawiecki spotyka się w Brukseli z proputinowską i eurosceptyczną liderką skrajnej prawicy Marine le Pen.


Müller: Tusk zapomniał o spotkaniach

Na Tweety Donalda Tuska odpowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Lider PO Donald Tusk, pisząc o rozmowie premiera Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen, zapomniał, że szef polskiego rządu spotkał się m.in. z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, grupą V4, przewodniczącą KE - oświadczył w piątek rzecznik rządu.

Pan Donald Tusk "zapomniał" o spotkaniach premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Francji, kanclerz Niemiec, premierem Hiszpanii, grupą V4, przewodniczącą KE. "Zapomniał" również o swoich osobistych spotkaniach z W. Putinem i o tym, kto mówił "o naszym człowieku w Moskwie"... - napisał na Twitterze.

W piątek rano w Brukseli rozpoczął się drugi dzień szczytu Unii Europejskiej. Obrady są poświęcone migracji oraz cyfrowej transformacji Europy, w tym bezpieczeństwu cybernetycznemu.

W czwartek liderzy 27 państw UE dyskutowali o cenach energii, pandemii COVID-19, migracji, handlu międzynarodowym, praworządności i cyfryzacji.

W czwartek unijni przywódcy uzgodnili konkluzje szczytu w kwestii cen energii. Szefowie państw i rządów chcą, by Komisja Europejska zbadała działanie rynku gazu i prądu oraz unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 (ETS). 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka