Grupa Granica oskarża WOT o grillowanie w pobliżu imigrantów. Jest odpowiedź

Rzecznik WOT odpowiada na oskarżenia w sieci.
Rzecznik WOT odpowiada na oskarżenia w sieci.
"Terytorialsi" grillują w pasie przygranicznym i piją przy ogniskach mocne trunki? Tak sugeruje na podstawie anonimowych pogłosek profil "Grupa Granica", "monitorująca sytuację na granicy polsko-białoruskiej". Rzecznik WOT zareagował od razu w sieci.

- Dzisiaj usłyszeliśmy, że zaledwie kilkaset metrów od umierających w lesie ludzi, terytorialsi, którzy przyjechali na granicę, urządzają sobie grille zakrapiane alkoholem. Grille. Koło umierających ludzi. Zostawiamy Państwa z tą myślą, bo my nie wiemy, co z nią zrobić - przekazała Grupa Granica w mediach społecznościowych. 


W reakcji wielu internautów i komentatorów zarzuciło aktywistom powielanie narracji białoruskiej. - Proszę o wskazanie miejsca, czasu oraz źródła informacji. Oby nie okazało się, że są to kolejne pomówienia. Czekam na odpowiedź - zadeklarował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak. 

 

Szczegółów jednak zabrakło, podobnie jak zdjęć czy materiałów filmowych. - O takich sytuacjach opowiadają miejscowi. Ta informacja została przekazana wczoraj funkcjonariuszom SG obecnym podczas spotkania Prezydentowych i przedstawicielek organizacji pozarządowych w placówce SG w Michałowie - odpowiedzieli aktywiści rzecznikowi WOT. 

Niepotwierdzone doniesienia Grupy Granica już rezonują w sieci. Na niektóre oskarżenia odpowiada płk Pietrzak. W odpowiedzi może przeczytać, że "nie ma mediów, więc źródła są, jakie są". 

 

- Nie palimy ognisk, nie grillujemy, tylko pomagamy! - napisał rzecznik WOT.


Minionej doby 373 imigrantów próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. Jak poinformowała Straż Graniczna, nikt się nie przedostał do Polski.  Zatrzymano trzech cudzoziemców: dwóch z Iraku i jednego z Syrii. 

 

Zobacz: 

Wybory w PO. Tusk wygrał, ale jego kandydaci przegrali

Scysja w "Dzień Dobry TVN". Gwiazda stacji opowiadała o spisku w pandemii koronawirusa

"Polexit? To polityczny wymysł. Wyrok TK nie wyklucza traktatu unijnego"


GW


Lubię to! Skomentuj168 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka