Kłopoty organizatorów Marszu Niepodległości. Jest decyzja sądu

Co dalej z Marszem Niepodległości 2021?
Co dalej z Marszem Niepodległości 2021?
Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do odwołania stołecznego ratusza, który nie zgodził się z decyzją wojewody o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek informował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości". Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz - prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył decyzję do sądu.

- Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości - argumentowała w rozmowie z PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

- Prezydent wydał zakaz jego organizacji, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat - wskazywała rzeczniczka. 

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał argumenty Trzaskowskiego i uchylił decyzję wojewody Radziwiłła.   

Bąkiewicz reaguje na decyzję sądu 

- Składamy odwołanie, do wyższej instancji od haniebnego wyroku sędziego Andrzeja Sterkowicza, który uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego - oświadczył Robert Bąkiewicz, szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

- Zapraszamy 11 listopada do Warszawy! Marsz się odbędzie! - zapewnił narodowiec. Zapraszamy 11 listopada do Warszawy! Marsz się odbędzie!Czytaj: 

Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy. Jest decyzja wojewody

Trzaskowski chce zablokować Marsz Niepodległości Bąkiewicza


GW

Lubię to! Skomentuj283 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka