Człowiek Kierwińskiego zostanie nowym wiceprezydentem Warszawy

Siedziba Prezydenta m.st. Warszawy, fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Siedziba Prezydenta m.st. Warszawy, fot. Adrian Grycuk/Wikipedia
Długo wyczekiwanym nowym wiceprezydentem Warszawy ma zostać Tomasz Bratek, obecny zastępca burmistrza Śródmieścia - ustalił Salon24.pl. Wakat na tym stanowisku był od końca sierpnia, gdy zrezygnował Robert Soszyński, który odszedł do biznesu.

Kierwiński wystawił kandydata

Nowy wiceprezydent ma zostać oficjalnie ogłoszony we środę. W trzech różnych źródłach ustaliliśmy, że to już pewne, iż nowym zastępcą Rafała Trzaskowskiego zostanie Bratek.

- Powoływanie nowego wiceprezydenta szło tak opornie przez wewnętrzne układy w Platformie - mówi nasz informator. - Rafał nie chciał kreta z PO, który będzie donosił, ale musiał dogadać się z szefem warszawskich struktur Kierwińskim. Wygląda na to, że doszli do porozumienia, Trzaskowski miał wyrazić zgodę na Bratka.

Trzaskowski chciał "ograć system"

Nie jest tajemnicą, że prezydent stolicy i sekretarz generalny PO się nie znoszą. Po powrocie Donalda Tuska, Kierwiński od razu zorientował się na nowego przewodniczącego partii, z którym Trzaskowski rywalizował. Trzeba też wiedzieć, że miejsce zwolnione przez Soszyńskiego nie mogło zostać obsadzone przez kandydata z otoczenia Trzaskowskiego, tylko kogoś wskazanego przez PO. Taka była umowa.

Prezydent Warszawy chciał "ograć system", dlatego po odejściu Soszyńskiego porozdzielał jego zadania pomiędzy pozostałych zastępców, m.in. Michała Olszewskiego, aby nie musieć powoływać kolejnego zastępcy, wiernego partii, który będzie wynosił informacje do władz PO. To się nie udało.

Kolejny nasz rozmówca mówi, że żona Tomasza Bratka przyjaźni się z żoną Marcina Kierwińskiego, więc z pewnością będzie on lojalny wobec sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej.

Kim jest Tomasz Bratek?

Bratek był zastępcą burmistrza Dzielnicy Śródmieście od 29 listopada 2018 r. Zajmował się sprawami reprezentacji miasta we wspólnotach mieszkaniowych, zarządzania śródmiejskim mieniem komunalnym, obrotem nieruchomościami, architekturą i budownictwem, a także sprawami bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

W kwietniu 2019 r. śródmiejscy radni wyłonili nowy skład zarządu dzielnicy i ponownie wiceburmistrzem Śródmieścia został w nim Bratek.

Były wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński, którego zastąpi Bratek, obecnie zasiada w radzie nadzorczej funduszu Rockbridge TFI.

Marcin Dobski

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka