Maja Włoszczowska okradziona. Andrzej Duda apeluje o pomoc!

Andrzej Duda prosi o pomoc dla Mai Włoszczowskiej. Fot. PAP
Andrzej Duda prosi o pomoc dla Mai Włoszczowskiej. Fot. PAP
Maja Włoszczowska została okradziona. W nocy z piątku na sobotę złodzieje włamali się do komórek lokatorskich budynku w Jeleniej Górze, gdzie mieszka słynna kolarka górska. Zabrali trzy rowery.

"Nikt tych rowerów nie kupi"

Włoszczowska zaapelowała w mediach społecznościowych o pomoc w odzyskaniu sprzętu i ostrzegła złodziei, że rowery są "niesprzedawalne". Na jednym z nich wygrała zawody Pucharu Świata w Val di Sole.

"Drodzy złodzieje. Koniec kariery nie oznacza, że przestaję jeździć na rowerze. Mam nadzieję, że sumienie, a prędzej argument, że nikt tych rowerów nie kupi, sprawi, że porzucicie je w miejscu, gdzie władze będą mogły je odnaleźć" - dodała.

Polecamy:

Premier Morawiecki w "L’Opinion": prymat konstytucji to prymat demokracji

Niemiecki dziennik: Bruksela woli dojść do porozumienia z rządem PiS

Andrzej Duda prosi o pomoc!

O pomoc dla Włoszczowskiej zaapelował prezydent Andrzej Duda. "UWAGA! Okradziono Maję Włoszczowską. Złodzieje zabrali Jej 3 rowery. Przeczytaj charakterystykę, może pomożesz!" - napisał na Twitterze.


Kim jest Maja Włoszczowska?

Włoszczowska zakończyła karierę 2 października zdobyciem srebrnego medalu mistrzostw świata w maratonie MTB na włoskiej wyspie Elba.

Jest wciąż jedyną Polką mającą w dorobku medale olimpijskie w kolarstwie. Srebro wywalczyła w Pekinie w 2008 roku, a ten sukces powtórzyła w Rio de Janeiro w 2016.

W mistrzostwach świata wywalczyła jeden złoty (2010) i cztery srebrne medale indywidualnie (2004, 2005, 2011, 2013), nie licząc trofeów w sztafecie.

Maja Włoszczowska, kradzież rowerów
Maja Włoszczowska. Fot. Hugh Miller/CC BY-SA 2.0 

Tegoroczne igrzyska w Tokio były jej czwartymi i wyjątkowymi z kilku względów. Na ceremonii otwarcia razem z pływakiem Pawłem Korzeniowskim pełniła funkcję chorążego reprezentacji Polski. W wyścigu zajęła 20. miejsce, ale bardzo ucieszył ją triumf byłej koleżanki klubowej Szwajcarki Jolandy Neff.

W Tokio Włoszczowska odniosła duży sukces na innym polu: została wybrana do Komisji Zawodniczej MKOl, o czym zdecydowali sportowcy startujący na igrzyskach. W głosowaniu na czterech członków komisji otrzymała drugi najlepszy wynik z grona 30 kandydatów z 30 państw. Więcej uzyskał tylko słynny hiszpański koszykarz Pau Gasol.

Obecność w tej komisji jest równoznaczna z członkostwem w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Tym samym Włoszczowska została kolejną - po Irenie Szewińskiej - Polką, która będzie pełnić tę prestiżową rolę w MKOl. Jej kadencja potrwa do dnia zakończenia igrzysk w Los Angeles w 2028 roku. 

KW

Czytaj dalej:

Mężczyzna utknął w szybie windy. Na miejscu pracują służby

Zorzę polarną będzie można obejrzeć również w Polsce. Już dzisiaj w nocy!

Pasła kozy w czasie lekcji. Spotkał się z nią papież

Agent CBA na emeryturze w spółce podległej KGHM

Zakonnice znalazły w oknie życia 20-letniego mężczyznę!

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo