Policja zatrzymała sześciu kolejnych kurierów nielegalnych imigrantów

fot. Twitter/podlaska policja
fot. Twitter/podlaska policja
Sześciu kolejnych tzw. kurierów podejrzanych o transport od granicy z Białorusią nielegalnych imigrantów, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. Zatrzymani kierowcy, to obywatele Niemiec, Ukrainy, Uzbekistanu i Tadżykistanu; łącznie przewozili 33 osoby.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli w Michałowie, Głębokim Brodzie, Hajnówce, Szczytach-Dzięciołowie, Adamowie i Kajance.

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy przewozili nielegalnie imigrantów

W Michałowie policjanci zatrzymali do kontroli forda, w którym niemiecki kierowca przewoził dwunastu obywateli Syrii. Skontrolowany w Głębokim Brodzie obywatel Ukrainy przewoził nissanem czterech Syryjczyków. W Hajnówce policjanci zatrzymali skodę; okazało się, że kierujący nią obywatel Uzbekistanu przewoził trzech kolejnych Syryjczyków.

W miejscowościach Szczyty-Dzięciołowo, Adamowo i Kajanka policjanci zatrzymali do kontroli kierowców aut marki toyota. Ich kierowcy, obywatele Tadżykistanu przewozili łącznie czternaście osób nielegalnie przebywających w Polsce: siedmiu obywateli Syrii i siedmiu obywateli Iraku.

- Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych -  poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, d

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią, policja zatrzymała w Podlaskiem ponad dwieście osób podejrzanych o pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymane osoby przewoziły łącznie blisko 950 nielegalnych imigrantów.

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka