Marsz Niepodległości nie będzie wydarzeniem cyklicznym. Ostateczna decyzja sądu

Marsz Niepodległości. Fot. Wikipedia
Marsz Niepodległości. Fot. Wikipedia
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skorzystał ze skargi nadzwyczajnej, w której domagał się uchylenia decyzji o zakazie organizowania Marszu Niepodległości w ramach zgromadzenia cyklicznego. Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek ministra sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro stał na stanowisku, że uchylenie zgody od wojewody mazowieckiego będzie uderzeniem w konstytucyjnie zagwarantowaną wolność zgromadzeń.

- Z uwagi na grożącą nieodwracalną szkodę przejawiającą się w uniemożliwieniu organizacji patriotycznego wydarzenia o bogatej tradycji, w ważną narodową rocznicę, Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania decyzji z 29 października 2021 r. - podała w piątek Prokuratura Generalna, motywując złożenie skargi nadzwyczajnej na decyzję sądu. 

Sąd Apelacyjny odrzucił wniosek Ziobry, przychylając się do wcześniejszego zakazu organizowania Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego. Wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do stanowiska prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i uchylił rejestrację pochodu. 

Zobacz: 

Robert Bąkiewicz: Marsz Niepodległości się odbędzie

Sytuacja na granicy jest krytyczna. O 13:00 posiedzenie sztabu kryzysowego

"Jastrzębowski wyciska". Dziś gościem poseł Bartoszewski z PSL


GW

Lubię to! Skomentuj120 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka