Sytuacja na granicy jest krytyczna. O 13:00 posiedzenie sztabu kryzysowego

Twitter/Straż Graniczna
Twitter/Straż Graniczna
Sytuacja na granicy jest coraz gorętsza. Problem eskalował tak bardzo, że dziś o 13:00 zdecydowano się zwołać posiedzenie sztabu kryzysowego.

W posiedzeniu sztabu kryzysowego wezmą udział: premier Mateusz Morawiecki, wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński, minister Mariusz Kamiński, minister Mariusz Błaszczak i przedstawiciele właściwych służb.

Posiedzenie sztabu kryzysowego

O dzisiejszym popołudniowym posiedzeniu sztabu kryzysowego poinformował na Twitterze rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

We wpisie odniósł się do informacji przekazanych przez rzecznika ministra koordynatora służb specjalnych Stanisława Żaryna, który poinformował o dużej, kilkusetosobowej grupie migrantów na Białorusi, która zmierza w stronę polskiej granicy. Żaryn poinformował w mediach społecznościowych, że grupa "jest pod ścisłą kontrolą uzbrojonych Białorusinów", którzy decydują, którędy migranci się przemieszczają.

Zobacz: Setki imigrantów w drodze na polską granicę. Nowe filmy

Informację na ten temat Żaryn przekazał na Twitterze. Do wpisu dołączył film, na którym widać, jak wzdłuż drogi maszeruje grupa kilkuset osób z bagażami. Wśród nich są także dzieci.

"Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski" - czytamy.


"Granica jest świętością"

Chwilę temu na profilu premiera Mateusza Morawieckiego znalazł się również wpis nawiązujący do sytuacji na granicy. 

Granica państwa polskiego to nie jest tylko linia na mapie. Ta granica jest świętością, za którą przelewały krew pokolenia Polaków  - czytamy na profilu premiera.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj202 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka