Setki imigrantów w drodze na polską granicę. Nowe filmy

Będzie napór na polską granicę ze strony imigrantów sterowanych przez białoruskie KGB.
Będzie napór na polską granicę ze strony imigrantów sterowanych przez białoruskie KGB.
Ogromna grupa imigrantów - w tym Kurdowie - zmierzają w stronę granicy polsko-białoruskiej. Według polskich służb, to największa próba przeforsowania zasieków od początku kryzysu migracyjnego.

- Bardzo niepokojące informacje z granicy. Na Białorusi, przy granicy z Polską, zgromadziła się duża grupa migrantów. Ruszyli właśnie w stronę granicy RP. Będą próbowali masowo wkroczyć do Polski - poinformował rzecznik koordynatora ds. służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Na filmach widać morze przybyszów z Bliskiego Wschodu z plecakami i torbami, którzy idą z nadzieją dostania się do zachodniej Europy. Sytuacja ma miejsce nieopodal Kuźnicy, we wsi Bruzgi po stronie białoruskiej. 

- W grupie, którą Białorusini uformowali, przeważają młodzi mężczyźni. Rozpoczęła się właśnie największa do tej pory próba masowego siłowego wejścia na teren Polski - dodał Żaryn. 

W relacjach na profilu Halgord Omar Presse możemy zobaczyć, jak imigranci kotłują się na granicy białorusko-polskiej. 

 

 

- Nie przejdą - skomentował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odnosząc się do niepokojów na granicy z Białorusią. 


Czytaj: Gdzie są migranci z Mińska? "Łukaszenka planuje szturm na granicę z Polską"

"Na granicy Polski z Białorusią odnotowaliśmy wczoraj 222 próby nielegalnego przekroczenia granic" - przekazała w poniedziałek rano Straż Graniczna. Ostatniej doby za pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano 3 osoby: 2 obywateli Polski i obywatela Ukrainy. Wobec 101 osób zostało wydane postanowienie o opuszczeniu terytorium Polski.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 30 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu. 

GW
Lubię to! Skomentuj138 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka