Gwiazdy ruszają na pomoc imigrantom przy granicy. Koncert "Chopin też był uchodźcą"

Imigranci w Kuźnicy. Fot. PAP
Imigranci w Kuźnicy. Fot. PAP
Już we wtorek 16 listopada odbędzie się wielki koncert na rzecz koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Dochód zostanie przeznaczony dla Grupy Granica, a na scenie w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie pojawią się znani artyści.

‘Chopin też był uchodźcą’ jest spotkaniem słowno-muzycznym wspierającym osoby w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Chcemy opowiedzieć historię znajdujących się tam ludzi poprzez relacje naocznych świadków uzupełnione utworami literackimi i muzycznymi. Przy okazji wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz Grupy Granica (bilety-cegiełki, zbiórka online podczas transmisji). Artyści – Dobrodzieje, wykonają utwory związane z tematyką wędrówki, uchodźstwa, człowieczeństwa" - zapraszają organizatorzy koncertu: Aleksandra Bobrowska, Zofia Lisowska i Stowarzyszenie Smolna. 

Zobacz: 

"Mogą zginąć nasi obywatele. Sytuacja śmiertelnie niebezpieczna, grozi klasyczną wojną"

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy z Białorusią. Jest oświadczenie

Białoruskie służby niebezpiecznie grupują się przy granicy. Nagrania z drona

"Apelujemy o natychmiastowe dopuszczenie pomocy medycznej i humanitarnej oraz obecność dziennikarzy na terenach objętych stanem wyjątkowym. Opowiadamy się za utworzeniem korytarzy humanitarnych oraz zapewnieniem azylu osobom, które chcą się o niego ubiegać na terytorium RP. Chcemy dopuszczenia organizacji międzynarodowych na tereny przygraniczne objęte kryzysem humanitarnym" - czytamy na stronie wydarzenia "Chopin też był uchodźcą". 

Na scenie  Nowego Świata Muzyki w Warszawie we wtorek o g. 18 wystąpią: Stanisław Soyka, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Marian Opania, Zbigniew Hołdys, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Tadeusz Woźniak, Andrzej Ferenc, Piotr Muszyński, Maciej Zuchowicz, Lena Piękniewska i Łukasz Czekała, Katarzyna Żak i Witold Cisło, Aga Zaryan i Michał Tokaj, Marina Hulia, Nasta Niakrasava i Jacek Kleyff, Kesira Adajewa i Stefan Walczykiewicz, Aleksandra Hortensja Dąbek, Aleksandra Bobrowska. Gospodarzem imprezy będzie Piotr Stelmach. 

W koncercie mogą wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione po okazaniu paszportu covidowego. Na miejscu obowiązkowe jest korzystanie z maseczki na twarzy. 

GW


Lubię to! Skomentuj243 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka