Imigranci w Kuźnicy. Fot. PAP
Imigranci w Kuźnicy. Fot. PAP

Gwiazdy ruszają na pomoc imigrantom przy granicy. Koncert "Chopin też był uchodźcą"

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 243
Już we wtorek 16 listopada odbędzie się wielki koncert na rzecz koczujących przy granicy polsko-białoruskiej. Dochód zostanie przeznaczony dla Grupy Granica, a na scenie w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie pojawią się znani artyści.

‘Chopin też był uchodźcą’ jest spotkaniem słowno-muzycznym wspierającym osoby w kryzysie uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Chcemy opowiedzieć historię znajdujących się tam ludzi poprzez relacje naocznych świadków uzupełnione utworami literackimi i muzycznymi. Przy okazji wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz Grupy Granica (bilety-cegiełki, zbiórka online podczas transmisji). Artyści – Dobrodzieje, wykonają utwory związane z tematyką wędrówki, uchodźstwa, człowieczeństwa" - zapraszają organizatorzy koncertu: Aleksandra Bobrowska, Zofia Lisowska i Stowarzyszenie Smolna. 

Zobacz: 

"Mogą zginąć nasi obywatele. Sytuacja śmiertelnie niebezpieczna, grozi klasyczną wojną"

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy z Białorusią. Jest oświadczenie

Białoruskie służby niebezpiecznie grupują się przy granicy. Nagrania z drona

"Apelujemy o natychmiastowe dopuszczenie pomocy medycznej i humanitarnej oraz obecność dziennikarzy na terenach objętych stanem wyjątkowym. Opowiadamy się za utworzeniem korytarzy humanitarnych oraz zapewnieniem azylu osobom, które chcą się o niego ubiegać na terytorium RP. Chcemy dopuszczenia organizacji międzynarodowych na tereny przygraniczne objęte kryzysem humanitarnym" - czytamy na stronie wydarzenia "Chopin też był uchodźcą". 

Na scenie  Nowego Świata Muzyki w Warszawie we wtorek o g. 18 wystąpią: Stanisław Soyka, Danuta Stenka, Maja Komorowska, Marian Opania, Zbigniew Hołdys, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, Tadeusz Woźniak, Andrzej Ferenc, Piotr Muszyński, Maciej Zuchowicz, Lena Piękniewska i Łukasz Czekała, Katarzyna Żak i Witold Cisło, Aga Zaryan i Michał Tokaj, Marina Hulia, Nasta Niakrasava i Jacek Kleyff, Kesira Adajewa i Stefan Walczykiewicz, Aleksandra Hortensja Dąbek, Aleksandra Bobrowska. Gospodarzem imprezy będzie Piotr Stelmach. 

W koncercie mogą wziąć udział tylko osoby w pełni zaszczepione po okazaniu paszportu covidowego. Na miejscu obowiązkowe jest korzystanie z maseczki na twarzy. 

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka