Marszałek Sejmu wyrzuciła z sali kilku posłów Konfederacji. O co poszło?

fot. PAP
fot. PAP
Marszałek Sejmu wykluczyła kilku posłów Konfederacji za brak maseczek na sali plenarnej.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wykluczyła z wtorkowego posiedzenia Sejmu czterech posłów Konfederacji: Jakuba Kuleszę, Grzegorza Brauna, Krystiana Kamińskiego i Konrada Berkowicza w związku z brakiem maseczek. Kamiński zgłosił, że posiada zwolnienie lekarskie i może pozostać na sali.

Marszałek Sejmu poinformowała na początku posiedzenia Sejmu, że wszyscy posłowie otrzymali smsy informujące o nakazie noszenia maseczek podczas posiedzenia Sejmu z uwagi na wzrastającą liczbę zakażeń koronawirusem. Powołała się też na art. 175 pkt 5 regulaminu Sejmu, zgodnie z którym marszałek Sejmu może wykluczyć z posiedzenia posłów, którzy utrudniają prowadzenie obrad

Podczas posiedzenia Sejmu posłowie Konfederacji nie mieli założonych maseczek. Marszałek Witek kilkukrotnie zwracała się do nich, żeby założyli maseczki podkreślając, że utrudniają prowadzenie obrad. Poinformowała też, że posłowie Konfederacji Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz posiadają zwolnienia lekarskie umożliwiające im przebywanie na sali plenarnej bez maseczki.

Po apelach marszałek Sejmu zwróciła się do czterech posłów, w tym do Jakuba Kuleszy, Grzegorza Brauna, Krystiana Kamińskiego i Konrada Berkowicza o opuszczenie sali i wykluczyła tych posłów z udziału w posiedzeniu. Następnie dodała, że Krystian Kamiński również posiada zwolnienie lekarskie, w związku z czym może pozostać na sali.

Trzej posłowie opuścili salę plenarną.

Czytaj dalej:KJ


image

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka