Tusk: Rząd nic nie robi, abdykował, stchórzył przed pandemią COVID-19

Donald Tusk apeluje do rządu o wypełnianie zaleceń Rady Medycznej przy premierze.
Donald Tusk apeluje do rządu o wypełnianie zaleceń Rady Medycznej przy premierze.
- Rząd nigdy nie poinformował o powodach, dlaczego nie realizuje rekomendacji Rady Medycznej. Chcemy wiedzieć, co rządzący chcą zrobić - powiedział Donald Tusk na zwołanej konferencji prasowej.

W środę padł rekordowy wynik w czwartej fali pandemii - 28 380 osób zakażonych i 430 zmarłych. Resort zdrowia dał czas do połowy grudnia na ocenę, czy wprowadzić obostrzenia i w jakiej formie. Donald Tusk dziś zabrał głos i skrytykował obóz władzy za - jego zdaniem - kapitulację ws. koronawirusa.  

Czytaj: Kurdej-Szatan po aferze. Zwierzyła się "Gazecie Wyborczej": "Żałuję jednego słowa"

- Jesteśmy w czołówce państw w tragicznym rankingu zgonów. To dramatyczna sytuacja - mówił lider PO. - Rząd nic nie robi, abdykował, stchórzył. Spóźnia się ze wszystkimi decyzjami, gdy trzeba podejmować twarde decyzje - dodał Tusk. Były premier zapewnił, że jego ugrupowanie będzie współpracować ws. pandemii z rządem, ale tylko i wyłącznie w ramach wypełniania zaleceń Rady Medycznej przy premierze. Tusk wyraził też wątpliwość, dlaczego Mateusz Morawiecki i jego ministrowie nie realizują rekomendacji ekspertów. 

- Nie trzeba PR-owskich zagrywek. Wszystkie narzędzia są po stronie rządu. Ustaliliśmy, że poseł Borys Budka będzie uczestniczył w spotkaniach z PiS i inny partiami, by dowiedzieć się, co rządzący mają zamiar zrobić - powiedział Tusk.  

Zobacz: 

Gowin trafił do szpitala. Poważny problem zdrowotny byłego wicepremiera

Dobre wieści dla PiS ws. sporu o imigrantów na granicy. Zaskakujące wyniki sondażu

Imigrant pływał przez 6 dni w rzece, bez picia i jedzenia? Dementi na stronach TVN24


GW


image

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka