Łączy Nas Piłka / Twitter
Łączy Nas Piłka / Twitter

Polska zagra z Rosją w barażach. Potem będzie jeszcze ciekawiej

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 43
Reprezentacja Polski zagra z Rosją w półfinale zaplanowanych na marzec dwustopniowych baraży o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej rozgrywanych w Katarze. W przypadku zwycięstwa biało-czerwoni w decydującym meczu zmierzą się u siebie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Polska zagra z Rosją w półfinale baraży. Potem ze Szwecją lub Czechami

Biało-czerwoni nie byli rozstawieni, dlatego już wcześniej było wiadomo, że półfinałowy mecz rozegrają na wyjeździe. Natomiast ewentualny finał barażowy Polska zagra na własnym terenie - o tym już zdecydowało losowanie.

Ceremonia odbyła się w Zurychu. Z uwagi na pandemię została przeprowadzona w trybie zdalnym. O trzy miejsca na mundialu zagra 12 drużyn - 10 ekip z drugich miejsc w grupach eliminacyjnych oraz dwie z najlepszymi osiągnięciami w ostatniej edycji Ligi Narodów UEFA, które nie zajęły jednej z dwóch czołowych lokat w grupach - Austria i Czechy.


Mundial bez Portugalii lub Włoch

Dwaj ostatnie mistrzowie Europy - Portugalia z 2016 i Włochy z tego roku - trafiły do tej samej "ścieżki" barażowej o awans na piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. To oznacza, że co najmniej jednej z tych ekip zabraknie w przyszłorocznym mundialu.

Oba te kraje trafiły do ścieżki C. W pierwszej rundzie baraży Portugalia podejmie Turcję, a Italia - Macedonię Północną. Jeśli faworyci zwyciężą, wówczas zmierzą się w finale i tylko jeden z nich awansuje na MŚ.

W innej ścieżce w półfinałach zmierzą się Szkocja z Ukrainą oraz Austria z Walią.

Mecze barażowe odbędą się 24 i 29 marca, a mundial w Katarze - od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku.(PAP)

SW


Czytaj też:

Wiemy, jak Bayern ukarze niezaszczepionych piłkarzy. Stracą sporo

Euro 2025 kobiet w Warszawie? Trzaskowski złożył wniosek do PZPN

"Miło, że byliście w Zabrzu" - Podolski zakpił z kibiców Legii

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj43 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport