Pierwszy taki sondaż od dawna. Nikt się nie spodziewał podobnych wyników

Wicepremier Jarosław Kaczyński i posłowie PiS na sali obrad podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie, fot. PAP/Tomasz Gzell
Wicepremier Jarosław Kaczyński i posłowie PiS na sali obrad podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie, fot. PAP/Tomasz Gzell
Nie sprawdzają się pogłoski o końcu PiS. Po chwilowym spadku w sondażach partii rządzącej znów skoczyły słupki poparcia. Gdyby wybory miały odbyć się 5 grudnia, to najwięcej głosów zdobyłaby właśnie Zjednoczona Prawica.

Zjednoczona Prawica wciąż na prowadzeniu

Koalicja rządząca cieszy się poparciem 37,1 proc. Polaków – wynika z najnowszego sondażu firmy Research Partner. Druga jest Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 20,6 proc. ankietowanych. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 10,6 proc.

TYLKO U NAS: Barbara Kurdej-Szatan nie przebierała w słowach. Ostatni taki wywiad

W porównaniu z poprzednim badaniem tej firmy Zjednoczona Prawica zyskała 3,3 punktu procentowego, a prawie tyle samo, bo 3,2 punktu procentowego straciła Koalicja Obywatelska. Partia Szymona Hołowni zaliczyła nieznaczny spadek -0,2 p.p.

Polecamy:

Konfederacja i Lewica w Sejmie, PSL - nie

W Sejmie znalazłaby się także Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8,4 proc. badanych (tu też spadek o 1,0 p.p.) oraz Lewica, którą wskazało 6,9 proc. respondentów (-0,7 p.p.). Pozostałe partie nie miałyby swojej reprezentacji w parlamencie.


10,6 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos. Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.


Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 26-29.11.2021, na ogólnopolskiej próbie 1030 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka