Schwytano poszukiwanego listem gończym. Przed policją schował się za fotelem

fot. Policja
fot. Policja
Gdańscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę poszukiwanego przez sąd listem gończym za dokonanie rozboju. Przestępca przyjechał do rodziny na święta, a przed funkcjonariuszami schował się za fotelem i przykrył stertą ubrań.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek. Mężczyzna trafił do więzienia.

Przestępca schował się za fotelem i przykrył stertą ubrań

- Kryminalni pojechali do jednego z mieszkań w rejonie dzielnicy Śródmieście. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że to właśnie tam ukrywa się poszukiwany mężczyzna, który postanowił odwiedzić swoich bliskich na święta" - opowiedziała oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska.

Drzwi mieszkania otworzyła kobieta, która oświadczyła, że syna nie ma w domu.

"Policjanci nie dali wiary zapewnieniom kobiety i podczas przeszukania mieszkania w jednym z pokojów ich uwagę zwróciły gołe stopy wystające spod fotela. Za tymże meblem kryminalni znaleźli zwiniętego w kłębek przykrytego ubraniami poszukiwanego mężczyznę" - wyjaśniła Ciska.

38-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. W piątek rano zgodnie z dyspozycją sadu trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy lata za dokonanie rozboju.


Czytaj dalej:

KJ
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo