Frasyniuk kontra prokuratura. Były opozycjonista wyzywał Straż Graniczną

Władysław Frasyniuk znieważył Straż Graniczną?
Władysław Frasyniuk znieważył Straż Graniczną?
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Władysława Frasyniuka za określanie strażników granicznych mianem "śmieci".

Władysław Frasyniuk nie gryzł się w język w sierpniu tego roku, gdy w TVN24 komentował kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Był to początek gremialnej krytyki ze strony opozycji i niektórych mediów pod adresem Straży Granicznej. Polskim mundurowym zarzucano niehumanitarne traktowanie koczujących w Usnarzu Górnym.  

Zobacz: 

Kaczyński o Pegasusie: Doradzam używanie starego telefonu

Prezes PZPN przeczołga Sousę. Boniek twierdzi, że wielu też poszłoby za kasą

Pierwsze obchody tego święta. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

- Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi - porównał były działacz antykomunistycznego podziemia. 

- Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie, plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie - obrażał strażników granicznych Frasyniuk. 

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia 23 grudnia. Frasyniuk został oskarżony o użycie pod adresem żołnierzy ochraniających granicę państwową sformułowań "znieważających i poniżających ich w opinii publicznej oraz narażających na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby".

Frasyniuk usłyszał zarzuty na początku listopada tego roku. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Jeżeli sąd skaże byłego działacza opozycji w PRL, wówczas będzie mu groziła kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności maksymalnie do roku. 

GW

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka