Kaczyński o Pegasusie: Doradzam używanie starego telefonu

Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
Jarosław Kaczyński. Fot. PAP
„Nie mam w tej sprawie dowodu. Będzie posiedzenie komitetu do spraw bezpieczeństwa, to ta sprawa wtedy stanie i poproszę o wyjaśnienia” - tak o sprawie podsłuchów za pośrednictwem Pegasusa mówi Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii.

Kaczyński: Nie wiem, co z tym Pegasusem

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był pytany o sprawę podsłuchów z pomocą izraelskiego Pegasusa, którą podniósł między innymi Roman Giertych. „Mój poziom zaufania do Giertycha jest znikomy” - stwierdził lider PiS, wicepremier ds. bezpieczeństwa.

Polecamy:

Prezes PZPN przeczołga Sousę. Boniek twierdzi, że wielu też poszłoby za kasą

W nowy rok z kolejną dziurą w Polskim Ładzie. Łapcie się za kieszeń

Jak mówił:


Nie wiem, co z tym Pegasusem. Dostałem pismo od dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej, by wyjaśnić wątpliwości wokół rzekomego podsłuchu wobec Romana Giertycha. To się miało dziać w roku 2019, nie byłem wówczas wicepremierem do spraw bezpieczeństwa, nie mam o tym większego pojęcia.


Pytany o podsłuchiwanie prokurator Ewy Wrzosek, która wszczęła postępowanie w sprawie wyborów kopertowych, lider PiS odpowiedział: "A ma pan jakiś dowód, że była podsłuchiwana przez służby?".

"Poważne zarzuty o działalność przestępczą"

Zapytany o doniesienia dotyczące podsłuchu założonego Krzysztofowi Brejzie, jednemu z najważniejszych polityków Koalicji Obywatelskiej w czasie kampanii prezydenckiej, szef PiS odpowiedział dziennikarzowi: "A ma pan jakiś dowód, że była podsłuchiwana przez służby?".

Nie wiem jak było, ale przypominam, że wobec Krzysztofa Brejzy padły poważne zarzuty o przestępczą działalność.

- przypomniał lider PiS.

– Jeżeli jedyną przesłanką do działań operacyjnych miałoby być wszczęcie śledztwa, nawet jeśli oceniam tę decyzję krytycznie, jako błąd prawnika, to byłoby to niedopuszczalne. Przepraszam, ale nie wierzę w te doniesienia – mówił Kaczyński.

– Panowie, pół-żartem, to mogę tylko doradzić używanie takiego telefonu, jaki mam ja. Stary, wysłużony, choć chyba może filmować, jak się naciśnie odpowiedni przycisk – zakończył wątek wicepremier.

KW

Czytaj dalej:

Pierwsze obchody tego święta. Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich. Ten sondaż pokazuje, jak jesteśmy podzieleni

Boniek u Kołtonia: Kontrakt z Sousą jest absolutnie dobry

Afera wokół Sousy. Mocno obrywa się Bońkowi

Minister sportu o odejściu Sousy. "Kadra zasługuje na lepszego trenera"

Lubię to! Skomentuj134 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka