Niemcy: To miał być zwykły wykład. Nagle usłyszeli huk strzałów

Google Maps; Ribax (Diskussion) 03:39, 19. Feb. 2014 (CET), CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Google Maps; Ribax (Diskussion) 03:39, 19. Feb. 2014 (CET), CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons
Heidelberg w Niemczech stał się sceną krwawego zamachu. Na terenie kampusu uniwersyteckiego mężczyzna zaczął strzelać z długiej broni do studentów, na końcu najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

Niemcy obiegła mrożąca krew w żyłach wiadomość. Działający w pojedynkę mężczyzna, prawdopodobnie student, ranił w poniedziałek kilka osób na terenie kampusu uniwersyteckiego w Heidelbergu (Badenia – Wirtembergia) w Niemczech, strzelając z broni długiej – informuje dpa.

Niemcy: Strzelał do studentów w sali wykładowej

Do ataku doszło w jednej z sal wykładowych uniwersytetu w poniedziałek we wczesnych godzinach popołudniowych.

„Napastnik nie żyje” – potwierdziła policja. Motywy jego działania oraz tożsamość nadal nie są znane. Mężczyzna najprawdopodobniej sam się zastrzelił – podaje dpa, dodając, że informacja ta nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Wiadomo, że sprawcą był jednym ze studentów i działał w pojedynkę. „Miał przy sobie kilka sztuk broni długiej” – podała policja. Według wstępnej wiedzy służb, „nie kierowały nim motywy polityczne ani religijne”.

Nie jest znana dokładna liczba ofiar

Nie jest znana liczba osób, która odniosła obrażenia, nie wiadomo też, na ile osoby te ucierpiały w wyniku strzelaniny.

Ze względów bezpieczeństwa teren kampusu został otoczony kordonem policji „na dużym obszarze”. Policja wystosowała także apel do kierowców, by omijała okolice uniwersytetu, aby służby ratunkowe mogły swobodnie docierać na miejsce zdarzenia oraz przeszukać teren.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo