Sensacyjna kandydatura na trenera reprezentacji Polski. W tle konflikt z Rosją

Andrij Szewczenko coraz bliżej posady trenera polskiej drużyny. Fot. Facebook
Andrij Szewczenko coraz bliżej posady trenera polskiej drużyny. Fot. Facebook
Andrij Szewczenko jest dogadany z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą i obejmie posadę trenera reprezentacji Polski, gdy tylko rozwiąże kontrakt z Genoą - głoszą ukraińskie media. Niemal stuprocentowym faworytem do zastąpienia Paulo Sousy był Adam Nawałka, jednak wszystko wskazuje na to, że do boju z Rosją w barażach poprowadzi nas były zdobywca Złotej Piłki.

Informację o wyborze PZPN podał portal należący do byłego rzecznika Andrija Szewczenki, vZbirna. Wedle doniesień, były piłkarz AC Milan miałby zarabiać 2,5 mln euro rocznie, a jego kontrakt w Polsce obowiązywałby przez dwa lata. Porozumienie zostało już zawarte, ale Kulesza musi czekać na formalności związane z rozwiązaniem kontraktu Ukraińca z Genoą. 

Zobacz: 

Plebiscyt FIFA - Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata 2021 roku

Ewakuacja Amerykanów z Ukrainy. Przyznali wprost, że obawiają się wojny

Ukraina w coraz większym niebezpieczeństwie. USA boi się wprowadzać sankcje

PZPN dał sobie czas na prezentację nowego selekcjonera reprezentacji do 31 stycznia, choć po odejściu Paulo Sousy Kulesza zapowiadał deadline na 19 stycznia. W międzyczasie pojawiały się kandydatury m.in. Adama Nawałki, Czesława Michniewicza i Andrei Pirlo. Pierwszy z wymienionych miał kompletować nawet sztab i zaprosić do współpracy Łukasza Piszczka oraz Jerzego Dudka. Niewykluczone, że były bramkarz Liverpoolu będzie zresztą asystentem, jeśli Szewczenko przejmie reprezentację Polski. 

Szewczenko trenował dotąd reprezentację Ukrainy i Genoę. Z kadrą narodową osiągnął sukces, awansując do ćwierćfinału Euro 2020. We włoskim klubie poszło mu znacznie gorzej - został zwolniony po zaledwie kilkunastu spotkaniach w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia pracy. W przeszłości jako piłkarz zdobył Złotą Piłkę i Ligę Mistrzów w barwach Milanu. Reprezentował też Dynamo Kijów i Chelsea Londyn. 

Zatrudnienie Szewczenki miałoby ciekawy wydźwięk w związku ze zbliżającymi się barażami z Rosją o grę na mundialu w Katarze. Coraz bardziej prawdopodobna jest też inwazja Rosji na kraj trenera, który chciałby objąć ławkę trenerską w Polsce. 

GW

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport