PAP/Paweł Supernak
PAP/Paweł Supernak

Donald Tusk zwołał konferencję. Tematem sytuacja Ukrainy, szef PO bije na alarm

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 120
Donald Tusk zwołał konferencję, na której głównym tematem jest sytuacja Ukrainy. Jesteśmy świadkami bardzo dramatycznego momentu w historii Europy. Grożąca Inwazja grożąca Ukrainie pokaże, gdzie jest granica zachodu - powiedział szef Platformy Obywatelskiej.

Konferencja rozpoczęła się od mocnych słów na temat sytuacji, w której znalazła się Ukraina wobec narastającego konfliktu z Rosją.

Donald Tusk: Dramatyczny moment w historii Europy

- Jesteśmy świadkami dramatycznego momentu w historii Europy (...) Rozstrzygnie się pytanie, gdzie jest granica politycznego zachodu i po której stronie będzie Polska - powiedział Donald Tusk. 

Donald Tusk odniósł się także do informacji o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z politykami, których stosunek jest antyukraiński. Miał na myśli m.in o Marine Le Pen czy Viktora Orbana.

Tusk: PiS wyprowadza Polskę w peryferie Europy

Lider PO zaapelował do prezydenta, premiera i prezesa PiS. - Jeśli chcecie budować solidarność Zachodu wokół Ukrainy, potrzebne są twarde decyzje. Zdementujcie doniesienia o uczestnictwie Polski w prawicowej antyeuropejskiej hucpie - powiedział Donald Tusk.

- Jeżeli rząd PiS znów potwierdzi, że jego celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej i sprzyjanie rosyjskim planom, to będzie miało dramatyczne skutki dla Polski. Jesteśmy świadkami sytuacji, w której PiS wyprowadza nasz kraj w peryferie Europy. To realizowanie marzeń Kremla - mówił Donald Tusk.

Podziękowania i słowa wsparcia dla przedsiębiorców

Donald Tusk odniósł się też do ataków na przedsiębiorców, z którymi spotykał się w ciągu kilku ostatnich tygodni. - Chcę wyrazić pełną solidarność z tymi, którzy są ofiarami tej bezprecedensowej kampanii agresji. Możecie liczyć na nasze wsparcie - zapowiedział szef PO. Tusk stwierdził też, że przedsiębiorcy wykazują się wielką odwagą, biorąc udział w spotkaniach, za co lider PO im podziękował.


SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj120 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka