WOŚP 2022: Torbicka i Podsiadło kpią z celebrytów i polityków, Rusin zachęca do wpłat

Instagram/dylanwishop; kingarusin
Instagram/dylanwishop; kingarusin
30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już dziś. Do akcji jak co roku przyłączyli się znani Polacy. Kinga Rusin w kostiumie kąpielowym chwali się, ile wpłaciła na zbiórkę, Podsiadło i Torbicka kpią z koronasceptyków.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wyjątkowe święto. Polacy jednoczą się we wspólnym celu - pomocy tym, którzy jej potrzebują. Jak do zbiórek zachęcają celebryci?

Kinga Rusin pozdrawia z Kostaryki

Kinga Rusin zdecydowała się zamieścić na swoim Instagramie "pocztówkę z Kostaryki". Na nagraniu wideo dziennikarka w stroju kąpielowym chwali się, ile wpłaciła w tym roku na szczytny cel i do tego samego zachęca swoich widzów.

- Na ten dzień czekamy cały rok! Dziś my Polacy, gdziekolwiek jesteśmy, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zachęcamy z Markiem wszystkich: grajmy razem! Przesyłamy Wam najwspanialszą muzykę świata – muzykę natury i wpłacamy na konto WOŚP ponad 30 tysięcy złotych - mówi na nagraniu.

W dalszej części materiału celebrytka nie szczędziła słów krytyki dla rządzących.

- Pobijmy kolejny rekord, żeby wspomóc polską służbę zdrowia i szpitale, na które w budżecie Państwa ciągle brakuje pieniędzy, bo idą one do partyjnej telewizji, na podsłuchiwanie opozycji Pegasusem, na inwestycje widma, na fundacje powiązane z władzą, na Mejzów i Obajtków - mówi, przekrzykując wodospad.

- Na szczęście jest Jurek! Na szczęście Polacy to wspaniały naród, który mimo podziałów, tego dnia pokazuje po prostu Wielkie Serce. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, sztabom, każdemu wpłacającemu z osobna i oczywiście wspaniałemu dyrygentowi, który, mimo nagonki, hejtu, pomówień, szkalowania, nie poddaje się i gra dalej! Do końca świata i jeden dzień dłużej! Nisko się kłaniamy i do następnego razu - podsumowuje gwiazda.

Podsiadło i Torbicka żartują z polityków i celebrytów

Dawid Podsiadło od lat otwarcie wspiera WOŚP. W tym roku piosenkarz przekazał na aukcję charytatywną bilety VIP na swoje koncerty. Zwycięzca aukcji otrzyma specjalne życzenia od Podsiadły, które artysta wygłosi ze sceny.

Oprócz tego, Dawid Podsiadło postanowił zrobić coś specjalnego z okazji jubileuszu WOŚP - wraz z Grażyną Torbicką nagrał film, w którym w żartobliwy sposób składa życzenia politykom i celebrytom.

- Pierwsze życzenia kierujemy do pana Przemysława. Serdeczne gratulacje wywalczonego w tym roku prestiżowego tytułu oraz pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Republiki Gileadu w Polsce przesyłają nauczyciele, uczniowie i rodzice - moa tu o Przemysławie Czarnku, któremu przypadł zaszczytny tytuł "Dzbana roku" nadany przez tygodnik "Nie".

Kolejne życzenia złożono Jackowi Sasinowi i podziękowano mu za wybory, które się nie odbyły. Życzenia otrzymał również minister zdrowia. Niedzielskiemu podziękowano również za "wprowadzenie zakazu lotów do Botswany".

- Panu Mateuszowi za zupełnie nowe emocje w pracy, a także ogromną pomoc w samodyscyplinie finansowej przesyłają podatnicy oraz księgowi - mówił Podsiadło, nawiązując do Polskiego Ładu.

Życzenia otrzymał również prezes TVP Jacek Kurski, któremu podziękowano za zorganizowanie Sylwestra Marzeń. Nie oszczędzono również znanych koronasceptyczek: Edycie Górniak i Violi Kołakowskiej i Justynie Sosze.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj140 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo