PAP/Tomasz Wojtasik
PAP/Tomasz Wojtasik

Gangsterskie porachunki w Pleszewie? Nie żyją dwie osoby, trzecia jest w szpitalu

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
W Pleszewie doszło do podwójnego morderstwa. Oficer prasowa pleszewskiej policji st. asp. Monika Kołaska przekazała, że dwie osoby nie żyją, trzecia trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w wielkopolskim Pleszewie. Jak dowiedziała się PAP, ok. godz. 12:00 w jednym z pomieszczeń biurowych na placu Kościuszki w firmie zajmującej się handlem basenami doszło do podwójnego zabójstwa.

- Dwie osoby nie żyją, trzecia trafiła do pleszewskiego szpitala - poinformowała Kołaska dodając, że na razie policja nie udziela żadnych dodatkowych informacji.

Czterech lub pięciu napastników

W biurze przebywało trzech mężczyzn w wieku 35, 41 i 51 lat – mieszkańcy gmin Dobrzyca i Pleszew.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pewnym momencie do środka wtargnęło kilku napastników, którzy pobili znajdujących się trzech mężczyzn – powiedziała oficer prasowa pleszewskiej policji st. asp. Monika Kołaska.

35-latek i 51-latek zginęli na miejscu. Napaść przeżył 41-latek, którego przewieziono do pleszewskiego szpitala.

Z informacji PAP wynika, że czterech lub pięciu napastników uciekło z miejsca zdarzenia szarym samochodem BMW na pleszewskich numerach rejestracyjnych. Mogą mieć przy sobie siekiery, tasaki i kije bejsbolowe. Według źródła PAP w sprawie może chodzić o gangsterskie porachunki.

Rzecznik prasowy szpitala w Pleszewie Ireneusz Praczyk potwierdził, że osoba, która trafiła do szpitala, to 41-letni mężczyzna, który wymaga hospitalizacji.

Mobilizacja policji

W związku z podwójnym morderstwem zarządzono alarm dla całej jednostki policji w Pleszewie, poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Jak dodał, do pracy ściągnięto wszystkich policjantów; na miejscu zdarzenia prowadzone są czynności operacyjne pod nadzorem prokuratora.

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo