Najpierw Romowie, teraz rolnik. Ukraińcy kradną Rosjanom czołgi

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 55
Według doniesień ukraińskiej telewizji TV24 Romowie pod Chersoniem ukradli Rosjanom czołg. W sieci pojawiło się też nagranie, jak ukraiński rolnik ciągnie za traktorem pojazd na gąsienicach i ktoś go goni.

Pod Chersoniem toczyły się zacięte walki. Jak poinformowała ukraińska stacja, Romowie mieli ukraść Rosjanom czołg we wsi Lubimowka niedaleko Kachowki. Telewizja miała otrzymać informacje od mieszkańców: "Obwód chersoński "płonie". We wsi Lubimowka Romowie ukradli czołg. Jeszcze raz. Romowie. Czołg. Skradzione. W drodze" - brzmi komunikat podany przez telewizję. Doniesienia te potwierdziła ukraińska agencja prasowa Unian.

Wiadomość tę udostępnił na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Wieczorem w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie dokumentujące kolejną "kradzież" czołgu. Na filmie widać traktor, który ciągnie za sobą pojazd na gąsienicach. Z tyłu wyraźnie ktoś go goni.

Według komunikatu ukraińskiego ministerstwa obrony podanego w niedzielne południe Rosja straciła już 146 czołgów, 27 samolotów, 36 śmigłowców, 46 wyrzutni i 706 wozów bojowych.

ja

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj55 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka