Gość specjalny Zgromadzenia Narodowego. Putin będzie słuchał z uwagą wydarzeń w Sejmie

Joe Biden połączy się na żywo ze Zgromadzeniem Narodowym w piątek!
Joe Biden połączy się na żywo ze Zgromadzeniem Narodowym w piątek!
Podczas piątkowego posiedzenia Zgromadzenia Narodowego będzie obecny sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Z kolei Joe Biden połączy się z polskim parlamentem na wideokonferencji. Zaplanowano przemówienie amerykańskiego prezydenta.

Przypomnijmy, że dziś prezydent Andrzej Duda złożył wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zwołanie Zgromadzenia Narodowego, czyli połączonych obrad Sejmu i Senatu. Dzieje się tak tylko w przypadku najważniejszych wydarzeń dla polskiej państwowości - odebrania przysięgi od prezydenta, wysłuchania orędzia czy zmiany konstytucji. 

Zgromadzenia Narodowe zbierze się dokładnie w przededniu 23. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Zostaliśmy przyjęci do Sojuszu Północnoatlantyckiego 12 marca 1999 r.

Zgromadzenie Narodowe było jednym z tematów Prezydium Sejmu, które zebrało się późnym wieczorem w poniedziałek, a jego uczestnikom szczegóły wydarzenia przekazała marszałek Witek.

O szczegółach Polskiej Agencji Prasowej opowiedział wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. Jak poinformowała marszałek Sejmu, w  Zgromadzeniu Narodowym weźmie udział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, natomiast najważniejszym punktem będzie przemówienie prezydenta USA Joe Bidena. Przywódca Stanów Zjednoczonych ma połączyć się z parlamentarzystami na żywo.

Wszystko rozpocznie się od godziny 16. Wiadomo, że orędzie wygłosi też prezydent Andrzej Duda. 

Zobacz: 

Premier Morawiecki zwrócił się do Unii Europejskiej. Wyjątkowy apel w sprawie Ukrainy

Wielki wyczyn polskiej dziennikarki. Rzuciła sprzęt, by ratować ukraińskie rodziny

Agata Kornhauser-Duda przerwała milczenie. Apel w sprawie wojny w Ukrainie

Andrzej Zaucha opuszcza Moskwę. TVN ujawnił powody wycofania korespondenta


GW

Lubię to! Skomentuj117 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka