Agata Kornhauser-Duda przerwała milczenie. Apel w sprawie wojny w Ukrainie

Kancelaria Prezydenta
Kancelaria Prezydenta
Wykorzystajmy Dzień Kobiet, jedno z najważniejszych świąt w Rosji, zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny. Niech wystąpią jako matki, żony i córki rosyjskich żołnierzy przeciwko dalszemu rozlewowi krwi - wezwała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

W poniedziałek na profilu Kancelarii Prezydenta w mediach społecznościowych zostało opublikowane nagranie, w którym Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaapelowała, by wykorzystać przypadający we wtorek Dzień Kobiet, by zwrócić się do rosyjskich kobiet o działania na rzecz zatrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Agata Kornhauser-Duda z wyjątkowym apelem do kobiet

"Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny" - wezwała.

"Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swojego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi" - wskazała Pierwsza Dama.

Zaapelowała o publikowanie w mediach społecznościowych we wtorek 8 marca zdjęć opatrzonych napisem "#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę". "Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele, i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie" - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.


Zobacz: 

Witalij Kliczko pokazał poruszające nagranie. Zwrócił się też do wszystkich Polaków

Kolejna próba dezinformacji. Szpital przyjmuje tylko Ukraińców? Resort zdrowia dementuje

Ukraińska marynarka trafiła potężny rosyjski okręt. Ten musiał się wycofać

SW

Lubię to! Skomentuj42 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka