Witalij Kliczko pokazał poruszające nagranie. Zwrócił się też do wszystkich Polaków

Witalij Kliczko / Twitter
Witalij Kliczko / Twitter
Witalij Kliczko opublikował w mediach społecznościowych film, na którym pokazuje noworodki urodzone po inwazji. Mer Kijowa podziękował także Polsce za jej zaangażowanie w pomoc Ukrainie.

Witalij Kliczko pokazał wzruszające nagranie

Witalij Kliczko zamieścił film na swoim koncie na Twitterze. "W życiu są bardzo cenne chwile. Nawet w tak desperackich, trudnych czasach. Tak pokrzepiające" - napisał Kliczko. Na nagraniu widać dopiero co narodzone dzieci w szpitalu.

Witalij Kliczko dziękuje Polsce i Polakom

W rozmowie z "Super Expressem" Kliczko podziękował także Polsce za jej wsparcie.

W artykule przypomniano, że Witalij Kliczko "po zakończeniu kariery bokserskiej wszedł do wielkiej polityki", "założył partię Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform (UDAR), a w czerwcu 2014 r. został merem Kijowa". "Kliczko odgrywał też ważną rolę podczas protestów na Majdanie. Dziś musi stawić czoła putinowskiej agresji na Ukrainę, w samym sercu kraju, czyli Kijowie" - czytamy w poniedziałkowym "SE".

Podkreślono, że "mer Kijowa zostaje w swoim mieście, gdzie będzie walczył o niepodległość Ukrainy do samego końca" i "przy okazji dziękuje Polsce za okazaną wspaniałą pomoc dla mieszkańców Kijowa".

"Jesteście wielcy! Bardzo dziękuję naszym polskim przyjaciołom, widziałem puszki, które przyszły z Polski. Dużo konserw, czyli jedzenia długoterminowego. Jest to ogromna pomoc dla ludzi w tych trudnych czasach" - powiedział Kliczko. "Mamy także odzież, artykuły spożywcze, artykuły pierwszej potrzeby, artykuły sanitarne i higieniczne" - dodał mer Kijowa.

"Ta pomoc nadeszła od was, nasi przyjaciele i partnerzy. Dziękujemy ogromnie również naszym przyjaciołom z całego świata. Dostajemy paczki, jedzenie, leki! Dziękujemy! – przekazał w rozmowie z "SE" Witalij Kliczko.


SW


Zobacz: 

Robert Lewandowski przestanie być twarzą Huawei

Rosja postawiła warunki. Zakończą wojnę na Ukrainie, jeśli Zełenski skapituluje

Ukraińska marynarka trafiła potężny rosyjski okręt. Ten musiał się wycofać

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka